Lampy stołowe – atrakcyjny element dekoracyjny

Lampy stołowe, podobnie jak podłogowe, są uzupełnieniem oświetlenia głównego w pomieszczeniu. Subtelne, filigranowe lampki stojące na półce, stoliku nocnym lub parapecie tworzą kameralny, relaksacyjny nastrój.

Wybierając lampę stołową warto poświęcić chwilę, by zapoznać z ofertą nieszablonowych produktów, dostępnych przede wszystkim w sklepach z designerskimi elementami wyposażenia wnętrz.

Nowoczesne lampy stołowe wykonuje się z różnych materiałów. Dzięki dużej różnorodności form i nawiązań stylistycznych, łatwo znaleźć produkt idealnie dopasowany nawet do najbardziej wymyślnej aranżacji.

Large Gun lub Table Gun, inspirowane projektem Gun Table, marki Quadre Design z pewnością przypadną do gustu fanom Jamesa Bonda. Trzon lampy w kolorze złotym ma kształt karabinu. Do lufy przymocowany jest gwint na żarówkę i czarny, matowy klosz z PCV. Lampa doskonale nadaje się do domowego biura.

lampa stołowa

fot. lampa stołowa

Lampa stołowa Josephine, inspirowana Josephine Table Lamp, gustownie uzupełni wnętrze utrzymane w stylu glamour, zarówno w sypialni, jak i salonie. Swoim kształtem przypomina tradycyjne abażurowe lampki stawiane na stolikach nocnych, jednak w całości wykonana jest PCV, między innymi w kolorze złotym lub srebrnym.

lampa stołowa

fot. lampa stołowa

Do nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz pasują produkty Liquid i Rabbit. Lampa stołowa Liquid, inspirowana projektem Liquid Table Lamp, autorstwa Kouichiego Okamoto, wygląda jak zastygnięty w ruchu pojemnik z którego wylewa się czerwona farba. Natomiast lampa Rabbit ma trzon w kształcie uroczego królika, który na uszach ma osadzoną żarówkę i klosz. Całość utrzymana jest w jednolitej kolorystyce. Lampka sprawdzi się także w pokoju dziecka na stoliku nocnym.

lampa stołowa

fot. lampa stołowa

lampa stołowa

fot. lampa stołowa

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)