Latarnia starego sługi

latarnia

fot. latarnia

Stary, przygarbiony sługa z krzaczastymi, siwymi brwiami, sękatymi dłońmi, zgięty pod naporem lat – to postać wzruszająca, bo zdająca się pochodzić nie z tego świata. Stary sługa dużo widział i słyszał, może z powodzeniem powiedzieć, że „nic co ludzkie nie jest mu obce”.

Zobacz również: Inspirujący ogród

Do jego obowiązków należało wychodzenie z latarnią naprzeciwko panu, który wrócił z polowania, czy nocnej eskapady. Chwiejący się w dłoni starego sługi promień światła kreślił wśród ciemności drogę do domu.

Takie właśnie skojarzenia z dawnymi dziejami buduje ogrodowa latarnia stworzona przez niemiecką markę Blomus – znawcę form ze stali szlachetnej. Blomus specjalizuje się w połączeniach czystej, eleganckiej stali ze szkłem lub białą porcelaną. W efekcie zyskuje formy ascetyczne w swojej elegancji, dostojne, ale rozbudzające wyobraźnię. Taka jest właśnie ogrodowa latarnia Lumbra.
Latarnia jest przedmiotem głęboko symbolicznym, zakorzenionym w ludzkich dziejach. Oznacza poszukiwanie, prawdę, wiedzę, ale ich mijającą chwilę. W blasku latarni kryje się więc wpisana weń delikatna melancholia związana ze świadomością upływającego czasu.

Latarnia ogrodowa (link) Lumbra jest niezwykle prosta i subtelna w konstrukcji. Przywodzi na myśl latarnie z dawnych dziejów, którymi oświetlano drogi do domu, czy nawet same domowe przestrzenie. Lumba jest swoistym wyrazem tęsknoty za minionym czasem, za brakiem pośpiechu, za umiejętnością kultywowania i smakowania chwil, o której współczesny człowiek już nie pamięta.
Kiedy postawi się rozświetloną blaskiem płonącej w niej świecy (wedle upodobań Blomusa – koniecznie białej) latarnię na ogrodowym stole, będzie można choć na moment poczuć emanujący z otaczającego świata niepospolity nastrój wyjątkowości. Bo światło świecy odbijającej się w stali i szkle zaczaruje ogrodowe wieczory.

Dostojnie prostą latarnię Lumbra można też powiesić na gałęzi drzewa, czy specjalnie dla niej przygotowanym haku. Wtedy rozświetli większą przestrzeń, przywdzieje ją delikatnym blaskiem.
Chwile spędzone przy latarni ogrodowej marki Blomus zapadną w pamięć, jako czas, w którym nic, poza światłem świecy chronionej objęciami szkła nie liczyło się. Dlatego właśnie elegancka latarnia Lumbra może być podarunkiem o wiele mówiącym przesłaniu – prezentem uczącym delektować się najpierwotniejszym światłem i chwilami, w których, poza obecnością bliskich, nic innego się nie liczy.

Sklep www.smakprostoty.pl z upodobaniem celebruje chwile w otoczeniu najbliższych, tocząc nocne rozmowy przy ogrodowym stole rozświetlonym blaskiem latarni Lumbra niemieckiej marki Blomus.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)