Łatwe i trwałe odnawianie ścian

Akryl uniwersalny Tytan Professional

fot. Akryl uniwersalny Tytan Professional

Zarysowania oraz pęknięcia na ścianach i sufitach nie zawsze wymagają gruntownego remontu. Zazwyczaj są to jedynie wady estetyczne, które w prosty sposób można zamaskować przy użyciu elastycznych mas akrylowych, takich jak Akryl uniwersalny Tytan Professional.

Zarysowania i pęknięcia powstają najczęściej w miejscu złączeń różnych materiałów budowlanych, które są poddawane naprężeniom w skutek działania sił fizycznych i różnic temperatur. Na rysy narażone są w szczególności ściany budynków położonych w pobliżu ruchliwych arterii komunikacyjnych, torów kolejowych, kopalni itp. Drobne szczeliny pojawiają się m.in. na łączeniu ścianek działowych, wokół ram okiennych czy przy wspornikach, balkonach i daszkach. Nieestetyczne ubytki można szybko i bez pomocy specjalisty uzupełnić przy użyciu masy akrylowej. W odróżnieniu od silikonu, po utwardzeniu, może ona być szlifowana i malowana, dzięki czemu pozwala uzyskać estetyczny efekt wykończenia.

Ściany jak nowe
Akryl uniwersalny Tytan Professional to wszechstronny uszczelniacz, który charakteryzuje się bardzo dobrą przyczepnością do większości materiałów budowlanych, np. beton, tynk, cegła, drewno czy płyta gipsowo-kartonowa. Jest odporny na działanie promieni UV i wahania temperatur, dlatego może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Końcowy efekt prac jest jednak uzależniony od poprawnego przygotowania podłoża. Przed nałożeniem spoiny powierzchnia ściany powinna być dokładnie oczyszczona z kurzu. Jeżeli jest ona przesuszona, można zwilżyć ją wodą, co zwiększy przyczepność uszczelniacza. Brzegi szczeliny należy okleić taśmą malarską, którą powinno się usunąć zaraz po zakończeniu obróbki. Pozwoli to uzyskać równą linię łączenia i uniknąć zabrudzenia jego okolic. Szczeliwo nakładamy za pomocą wyciskacza, bezpośrednio z kartusza. Po nałożeniu spoinę należy wygładzić palcem, szmatką lub gładką szpatułką zamoczoną w roztworze mydła. W przypadku prac na elementach zewnętrznych (np. balkon) należy zabezpieczyć miejsce spojenia przed działaniem wody na co najmniej 6 godzin. Po całkowitym utwardzeniu spoina nadaje się do szlifowania i malowania. Łączenie przenosi naprężenia, nie dopuszczając do ponownego powstawania rys i spękań.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)