Lawenda w sypialni – co sprawia, że kolor lawendy od lat króluje we wnętrzach?

Romantyczna lawenda w sypialni

Kolor lawendy to jedna z odmian fioletu. Zdaniem wielu osób jasne, pastelowe odcienie tej barwy działają kojąco. Nic więc dziwnego, że lawendowy kolor ścian od dobrych kilku lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a szczególnie często wykorzystywany jest w aranżacji miejsc przeznaczonych do wypoczynku.

Kolor lawendowy na ścianie i nie tylko

fot. Kolor lawendowy na ścianie i nie tylko

Kolor lawendowy – z czym łączyć wrzosowy fiolet?

Choć lawendowe ściany podobają się wielu ludziom, nie każdy wie, z czym łączyć lawendę, aby osiągnąć przyjemny dla oka, subtelny efekt. Przed przystąpieniem do tworzenia zestawień kolorystycznych należy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim stylu ma być urządzone pomieszczenie. Lawendowy kolor ścian daje nam dość spore pole do popisu, jeśli chodzi wybór charakteru całej stylizacji oraz dopasowanie dodatków. Urządzając sypialnię, która ma być przecież miejscem do relaksu, warto jednak zachować umiar.

Z czym łączyć lawendę

fot. Z czym łączyć lawendę

Zobacz również: Współczesny design

Kolor lawendowy na ścianie klasycznego wnętrza

Do aranżacji sypialni w stylu klasycznym bądź vintage doskonale pasuje kolor wrzosowy. Z czym łączyć fioletową barwę w tym przypadku? Idealnym rozwiązaniem wydaje się po prostu biel lub kolor kremowy. Świetnym uzupełnieniem aranżacji będą dekoracyjne ramki, stylowe lampki z abażurem, koronkowe narzuty czy poduszki z falbanami.

Kolor lawendy to również świetna alternatywa dla pudrowego różu w pokoju dziecka. Swoją drogą obie te barwy dobrze do siebie pasują.

Lawendowa ściana w sypialni

fot. Lawendowa ściana w sypialni

Lawenda w sypialni w stylu glamour

W aranżacji sypialni w stylu glamour warto wykorzystać kolor jagody lub bzu. Te intensywne barwy powinny być jednak stosowane z umiarem. Aby pomieszczenie nie stało się zbyt ciemne i ponure, lepiej zdecydować się na pomalowanie jednej ściany. Kolor lawendy można podkreślić za pomocą dodatków, takich jak na przykład zamszowa, pikowana pufa przy toaletce, narzuta na łóżko lub eleganckie poduchy. Świetnie w takim wnętrzu sprawdzą się również dekoracje w kolorze czarnym. Sypialnia w stylu glamour musi lśnić, dlatego jako główne oświetlenie warto wybrać żyrandol z kryształkami albo mieniącym abażurem.

Kolor wrzosowy - sypialnia w stylu glamour

fot. Kolor wrzosowy – sypialnia w stylu glamour

Kolor ma znaczenie!

Nie bez powodu mówi się, że barwy pomieszczeń, w których przebywamy, mogą znacząco wpływać na nasz nastrój oraz ogólne samopoczucie. Warto więc dobrze przemyśleć, jakie wybrać kolory do sypialni. Galeria inspirujących zdjęć na Projektoskopie pomoże Ci stworzyć idealne miejsce do relaksu po dniu pełnym wyzwań.

Kolor lawendowy - połączenie z czernią

fot. Kolor lawendowy – połączenie z czernią

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)