Ławica duńskich prezentów

Ławica, jako niestałe, przyrodnicze zjawisko, pojawiające się raz na jakiś czas, w zależności od gatunku prezentów, budzi niezmienne zainteresowanie. Ostatnio badacze designu i subtelnych form zaobserwowali wzrost liczebności duńskich prezentowych ławic.

Nadpływają w tysiącach form i rodzajów, gwałtownie zmieniając ludzkie upodobania i, często również, życie. Ławice duńskich, rozmyślnie tworzonych podarków poprawiają jakość istnienia. Wzmacniają więzi, budują przywiązanie, pomagają wyrażać uczucia i nazywać emocje. Ławice skandynawskich podarunków nadpływają w wyczekujące ich objęcia estetów i minimalistów.

dekoracje

Przeczytaj również: Tradycja wytwornych tapet

fot. dekoracje

Kreacje duńskich marek – MENU, Stelton, Rosendahl i Skagerak Denmark – wpadają w zastawiane na nie sieci łowców prezentów. Badacze zjawiska zastanawiają się nad fenomenem fascynacji duńskimi wizjami, które są kwintesencją prezentu jako takiego. Pierwsze oczarowanie budzi fakt, że na tak niewielkim, bądź co bądź, skandynawskim skrawku świata powstało tyle marek, które czarują zmysły. Co je łączy? Otóż – przede wszystkim – duńskie prezenty potrafią wpasować się w każdy gust. I nobliwego domatora i dynamicznego kosmopolity. Fakt, że związane są mocno z naturą – czerpią z niej inspirację w zakresie formy, wykonane są też często z naturalnych materiałów, zbliża je do ludzkich pasji i emocji. Wyróżnia je również, znamienne dla Skandynawów, ciekawe i bardzo estetyczne opakowanie. Tu moc prezentu wzmaga się, gdyż obdarowany jest czarowany jest w pierwszym rzędzie urokiem szytego na miarę pudełka, a potem trzymanej przez nie w tajemnicy formy.

Wspólne dla prezentów marek MENU (link), Stelton (link), Rosendahl (link) i Skagerak Denmark (link) są również niezwykła subtelność form, brak zdobień przeniesione na prostotę brył i zaklęta w metalu, drewnie lub porcelanie skandynawska melancholia, która nie przygnębia, ale uczy wyciszonej mądrości życia.
Skandynawskie prezenty emanują siłą wyrazu. Duńczycy zasłynęli w świecie jako projektanci kształtów, które z niezwykła wyrazistością opowiadają historie o emocjach. Kiedy wręcza się prezent którejś ze znanych, nagradzanych na całym świecie, duńskich marek, można mieć pewność, że podarunek będzie przemawiał latami – opowiadał o przywiązaniu, miłości, docenieniu wysiłków, które wkłada się w kreowanie wspólnej rzeczywistości. I nie ma tu znaczenia, czy podaruje się komuś luksusowy zestaw do wina (link), czy piękną drewnianą tacę z drewna teakowego, czy może stalową zastawę jednego z najsłynniejszych designerów świata – każdy prezent odmieni sposób patrzenia na świat. Będzie codzienną pociechą i przygodą odkrywania niezwykłości designu, który upiększy każdą domową przestrzeń – kuchnię, jadalnię, salon.

Zastawiający sieci na ławice duńskich prezentów sklep www.smakprostoty.pl wyławia co lepsze marki, by obdarowywać nimi prawdziwych pasjonatów skandynawskiego piękna.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)