Łazienka dla całej rodziny

wanna

fot. wanna

Zaplanowanie łazienki przeznaczonej dla całej rodziny to prawdziwa sztuka kompromisu. Rozmieszczenie i dopasowanie wszystkich elementów wyposażenia do potrzeb każdego z domowników może być bardzo kłopotliwe. Radzimy jak stworzyć łazienkę, która będzie równie wygodna dla dorosłych i dzieci.

Funkcjonalność przede wszystkim
Mama, tata i dwójka dzieci. Wszyscy korzystają z jednej łazienki, ale każde z nich ma odrębne wymagania odnośnie elementów wyposażenia. Zagospodarowanie każdego metra kwadratowego zaowocuje niekończącymi się problemami z użytkowaniem tego pomieszczenia. Umieszczanie bidetu, wanny z hydromasażem, prysznica oraz innych gadżetów to nie rozwiązanie dla rodzinny.

wanna

fot. wanna

Projektując łazienkę przeznaczoną dla całej rodziny musimy pamiętać, że ma być ona przede wszystkim funkcjonalna. Nie oznacza to założenia w niej wszystkich dostępnych sprzętów armatury sanitarnej. Należy wybrać tylko te, które są najbardziej potrzebne, a zarazem nie zajmują zbyt dużej przestrzeni. – przekonuje Katarzyna Rogowa ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl.

Nie tylko wygląd
W łazience stworzonej dla rodziny wygląd nie jest oczywiście priorytetem. Kluczowa jest funkcjonalność i komfort użytkowania. Dostęp do urządzeń sanitarnych powinien być łatwy, zatem zrezygnować należy z zastosowania ścianek działowych.

Bardzo możliwe, że podczas porannej toalety w łazience znajdą się dwie lub trzy osoby, a tylko jednej udałoby się korzystać ze zlewu. Wybór jest prosty dwie umywalki albo zapisy na godziny.

akcesoria łazienkowe

fot. akcesoria łazienkowe

Jeśli zależy nam na oszczędności miejsca, wybierzmy prysznic. Natomiast jeśli mamy w domu małe dzieci (albo wkrótce planujemy powiększyć rodzinę), wanna będzie bardziej funkcjonalnym rozwiązaniem. Optymalnym rozwiązaniem byłoby zastosowanie obu tych elementów, jednak wszystko zależy od metrażu pomieszczenia. Szeroki asortyment z wyposażeniem łazienek daje nam możliwości kupienia wanny, która jest odpowiednio wyprofilowana aby również korzystać z niej jako prysznica w tym celu wystarczy do niej odpowiedni parawan nawannowy.

Zastanawiając się nad kolorystyką łazienki przeznaczonej dla całej rodziny szczególną uwagę należy zwrócić na neutralne barwy, którą bez większego trudu zaakceptuje każdy z domowników. Łazienka musi mieć uniwersalny charakter, dlatego stylistyczny umiar jest jak najbardziej wskazany. Dopasowanie do własnego gustu może okazać się dla reszty użytkowników nieatrakcyjne.

Wszechobecny porządek

akcesoria łazienkowe

fot. akcesoria łazienkowe

Zastosowanie w łazience pojemnych półek to absolutna podstawa. Muszą się w nich pomieścić ręczniki, liczne środki czystości oraz kosmetyki należące do każdego z domowników. Pozostawienie tych elementów na otwartej przestrzeni łazienki sprawi, że będzie ona wyglądała na zaniedbaną.

W łazience powinien pojawić się kosz na pranie, nawet jeśli pralka znajduje się w innej części domu. Tradycyjny kosz może nie komponować się z zresztą pomieszczenia i sprawiać wrażenie nieestetycznego, dlatego wielu producentów proponuje swoim klientom kosze do zabudowy. Nie rzucają się w oczy, a przede wszystkim sprawiają, że na posadzce nie zostają rzucone niedbale koszulki i skarpetki.

Naszym klientom oddajemy do dyspozycji szeroką ofertę produktów, w której zaleźć można zarówno klasyczne kosze łazienkowe, jak i wbudowane w półki czy taborety – przekonuje Katarzyna Rogowa ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl.

***
O firmie:

łazienki

Lazienkaplus.pl to największy sklep z wyposażeniem łazienek w Polsce (wg raportów: Internet Standard e-commerce 2009, Internet standard e-commerce 2010). W jego ofercie znajduje się szeroka gama artykułów m.in. ceramika sanitarna, baterie, wanny, brodziki, kabiny, panele i zestawy prysznicowe, stelaże podtynkowe, zlewy, meble i akcesoria łazienkowe oraz technika grzewcza. Produkty pochodzą od renomowanych producentów, takich jak: Koło, Oras, Grohe, Hansgrohe, Ravak, Deante, Huppe, Kludi, Poolspa, Geberit, Roca, Villeroy&Boch, Duravit, Viessmann i wielu innych.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)