Łazienka dla osób starszych i niepełnosprawnych

łazienka

fot. łazienka

Łazienka to najbardziej intymne miejsce w domu, a komfort i wygoda jej użytkowania są nadzwyczaj istotne. Szczególnie, jeśli z łazienki korzystają osoby starsze lub niepełnosprawne. Z myślą o nich firma Sanitec KOŁO od wielu lat oferuje dedykowaną ceramikę oraz angażuje się w szereg działań mających na celu pomoc osobom o ograniczonych możliwościach ruchowych.

Rozwiązania łazienkowe dla osób starszych oraz niepełnosprawnych są coraz łatwiej dostępne i bardziej popularne. Dzięki stale poszerzanej ofercie producentów, więcej osób może niewielkim kosztem dostosować swoją domową łazienkę do szczególnych potrzeb domowników, którzy mają problemy z poruszaniem się.

Przemyślane rozwiązania
Zaaranżowanie mieszkania, a w tym łazienki, zgodnie z potrzebami osób jeżdżących na wózku, wymaga przede wszystkim dokładnego rozpatrzenia wszystkich aspektów, które mogą okazać się barierami. Jest to m.in. wysokość włączników, progi, ale też wymiary i poziom mocowania ceramiki oraz uchwytów w łazience.

– Seria Nova Top Bez Barier została stworzona z myślą o osobach, które mają problemy z poruszaniem się lub są niepełnosprawne i korzystają z wózka inwalidzkiego. W kolekcji jest wygodna umywalka (szer. 65 cm) z odpowiednio wyprofilowaną przednią krawędzią, miska ustępowa kompaktowa (wys. 46 cm) oraz miska wisząca (długość 70 cm). Wszystkie elementy ułatwiają wygodny podjazd wózkiem i samodzielne korzystanie z takich urządzeń – mówi Krzysztof Brzeziński, Product Manager – Ceramika z Sanitec KOŁO.

Nova Top Bez Barier jest dostępna w ofercie Sanitec KOŁO już od kilku lat. To jedno z pierwszych polskich rozwiązań do łazienki, dedykowanych osobom niepełnosprawnym. Ceramika o dostosowanych wymiarach i wykończeniach (np. deski) to jednak nie wszystko. Aby zapewnić użytkownikom pełen komfort, serię Nova Top Bez Barier powinniśmy uzupełnić o uchwyty KOŁO Basic. – KOŁO Basic to trzy podstawowe uchwyty proponowane jako rozwiązania do łazienek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Poręcz prosta, ścienna łukowa stała i ścienna łukowa uchylna pozwalają na wykonanie samodzielnej toalety, dzięki czemu każda osoba może zachować w łazience należyte poczucie intymności – dodaje Krzysztof Brzeziński.

Edukacja to podstawa
Firma Sanitec KOŁO nie tylko produkuje wyposażenie dedykowane niepełnosprawnym, ale też angażuje się w szereg inicjatyw, związanych z edukacją i pomocą tym osobom. – W 2007 r. w porozumieniu z Polskimi Kolejami Liniowymi, przeprowadziliśmy zakończony sukcesem projekt „Toaleta na najwyższym poziomie”, dotyczący m.in. dostosowania łazienek na Kasprowym Wierchu czy w Kuźnicach do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations i Komunikacji Wewnętrznej w Sanitec KOŁO – Rok później Sanitec KOŁO charytatywnie przekazało produkty, które pozwoliły na remont i przystosowanie, także dla osób niepełnosprawnych, prawie 150 łazienek w przedszkolach, szpitalach, czy ośrodkach pomocy społecznej.

W ramach działań edukacyjnych, firma włącza się także w akcje mające na celu upowszechnianie wiedzy o możliwościach otrzymania dofinansowania ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Są one przeznaczone na pokrycie projektów zakładających likwidację barier architektonicznych. W 2007 roku Sanitec KOŁO opublikował folder informacyjny, który instruował, w jaki sposób otrzymać takie środki.

Życie bez barier
Sanitec KOŁO to firma, która pamięta o potrzebach każdego klienta – także osób starszych, ograniczonych ruchowo lub poruszających się na wózku inwalidzkim. Stworzone specjalnie dla nich produkty z serii Nova Top Bez Barier oraz KOŁO Basic mają za zadanie ułatwić im codzienne funkcjonowanie i sprawić, że łazienka stanie się miejscem przyjaznym i komfortowym, a przy tym pięknym i eleganckim.

Nova Top Bez Barier
Umywalka dla niepełnosprawnych z otworem 65 x 56 cm, cena 273 zł brutto.
Miska ustępowa kompaktowa o wys. 46 cm, odpływ poziomy, cena 775 zł brutto,
Miska ustępowa wisząca o długości 70 cm, cena 414 zł brutto,
Deska sedesowa ze wzmocnionymi zawiasami, cena 276 zł brutto.

Zestaw WC kompakt:
Miska kompaktowa z odpływem poziomym, poręcz WC ścienna łukowa uchylna długość 85 cm, cena 1193 zł brutto,
Deska sedesowa ze wzmocnionymi zawiasami, cena 276 zł brutto.

Zestaw WC wisząca:
Miska ustępowa wisząca, poręcz WC ścienna łukowa uchylna długość 85 cm, cena 1185 zł brutto,
Deska sedesowa ze wzmocnionymi zawiasami, cena 276 zł brutto,
Stelaż KOŁO do uchwytów dla niepełnosprawnych szerokość 30 cm, cena 409 zł brutto.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)