Łazienka o zmysłowym klimacie

szafka podumywalkowa

fot. szafka podumywalkowa

Znaczenie łazienki jako prywatnego miejsca wypoczynku i relaksu rośnie, a wraz z tym rosną także wymagania odnośnie przytulności i atmosfery tego pomieszczenia. Meble łazienkowe są łącznikiem pomiędzy ceramiką i wanną, a tym samym odgrywają istotną rolę w kształtowaniu wizerunku łazienki. Dlatego przy tworzeniu najnowszego programu mebli łazienkowych firma Duravit postawiła na współpracę z perfekcyjnym designerem: Christianem Wernerem.

Przeczytaj również: Marena w nowej odsłonie

Urodzony w Berlinie, jest jednym z najbardziej utytułowanych projektantów mebli ostatnich lat, który zdobył sławę między innymi dzięki programowi mebli skrzynkowych dla ligne roset i modelom sof dla Rolf Benz. Niedawno zachwycił także domy mody oraz designerów mody butem ZOE, dzięki któremu wykreował całkowicie nowy, zmysłowy design butów na koturnie. Również jeśli chodzi o łazienkę, szczególną rolę odgrywa u niego zmysłowość. „Obecne podejście ludzi do pielęgnacji ciała przestało być konserwatywne. W pielęgnacji ciała główną rolę ma odgrywać przyjemność. Tym samym łazienka stała się pomieszczeniem, w którym panuje zmysłowy klimat, miejscem wypoczynku, w którym chętnie spędzamy czas”, twierdzi designer. Wychodząc z tego założenia, zaczął „wyobrażać sobie meble w łazience” i poszukiwać długowiecznej estetyki, która w łatwy sposób dostosowałaby się do tych wyobrażeń.

Symbioza redukcji i udoskonalenia

Przeczytaj: Światło w kuchni
łazienka

fot. łazienka

Rezultatem tych rozważań jest kompletny program meblowy z 44 kompaktowymi elementami utrzymanymi w tonie prostej elegancji, z którą może identyfikować się wiele ludzi. Cechą charakterystyczną programu są wyraźne, prostokątne formy, które dzięki filigranowym ramom szerokości tylko 1,6 cm zyskują na delikatności. Dzięki specjalnemu aluminiowemu usztywnieniu ramy te można stosować przy szerokości aż do 140 cm, co umożliwia zachowanie wyważonych proporcji dla każdej wielkości. Drugą charakterystyczną cechą programu jest przebiegająca poprzecznie aluminiowa listwa-uchwyt, która w ciekawy sposób dzieli fronty, podkreśla długość i sprawia, że elementy są jeszcze bardziej smukłe i eleganckie. Jest umieszczona między drewnianymi elementami i umożliwia jednocześnie ergonomiczne otwieranie: użytkownik może wygodnie złapać za nią od góry lub od dołu. Przy szafkach wysokich listwa przebiega pionowo. Różne dekory podkreślają delikatność formy: biel, bazalt i grafit dbają o subtelny wygląd, silnym akcentem kolorystycznym jest natomiast czerwień granatu. Dzięki swojej matowej strukturze powierzchnie są przyjemne w dotyku, co sprawdza się także w przypadku obudowy wanien, która stanowi dopełnienie programu. Tym samym Ketho oferuje pełną gamę produktów łazienkowych i tworzy harmonijny obraz całości.

Od szafki wiszącej po zintegrowaną konsolę
Szczegółowo patrząc program obejmuje zarówno małe szafki wiszące, mobilne kontenerki na kółkach, jak i praktyczne szafki wysokie i niskie z dużą ilością miejsca w środku. Szczególnie duża różnorodność dotyczy szafek podumywalkowych: do dyspozycji jest pięć różnych szafek o szerokościach od 40 do 120 cm, dopasowanych do umywalek meblowych Starck 3. Kolejne dwa warianty programu, o szerokości 80 i 100 cm, przewidziane zostały do umywalek meblowych D-Code. Jeśli ktoś życzy sobie umywalkę nablatową lub stawianą, wówczas „do głosu” dochodzi nowy typ mebla: szafki podumywalkowe z kompletnie zintegrowaną konsolą.
Ta podwójna funkcja umożliwia indywidualną kompozycję miejsca mycia rąk. Obojętnie czy ze zintegrowaną konsolą czy bez niej – w obu wariantach szafek podumywalkowych do wyboru jest jedna lub dwie szuflady. By program meblowy mógł być kompletny nie można zapomnieć o lustrach i szafkach z lustrem, dostępnych w różnych szerokościach. Szczególnie szafki z lustrem, dzięki indywidualnie przestawianym szklanym półkom, oferują dużo cennego, dodatkowego miejsca do przechowywania rzeczy.
Dla wszystkich, którzy wolą uchwyty przy szafkach, zostały one także dołączone; wystarczy je po prostu przykręcić.

Funkcja soft-close i sprawdzone standardy
Wyposażenie mebli stworzone zostało pod znakiem trwałości i długowieczności. Wszystkie meble chronione są żywicą melaminową, a ich ranty klejone wodoodpornym preparatem. Dzięki zintegrowanej funkcji soft-close z amortyzatorem silikonowym drzwiczki mebli zamykają się zawsze delikatnie – tym samym chronią nie tylko palce użytkowników, lecz również nie niszczą się. Lustra z oświetleniem i szafki z lustrem zostały skontrolowane pod kątem zgodności z międzynarodowym stopniem ochrony IP 44 i uzyskały odpowiedni certyfikat. Dla użytkownika oznacza to. że produkty są zabezpieczone przed wnikaniem cieczy i mogą być tym samym montowane w pobliżu wanny i prysznica – co oznacza oszczędność cennego miejsca. Obsługuje się je z dziecinną łatwością za pomocą czujnika na podczerwień. Zintegrowany układ schodowy pozwala także na obsługę przy użyciu innych przycisków, np. znajdujących się bezpośrednio obok drzwi. Program mebli łazienkowych Keto troszczy się więc w szczególności o to, by wiele ludzi mogło się z nim identyfikować i rozkoszować się jego funkcjonalnością przez długi czas.

Trudne zadanie dla designera zostało tym samym rozwiązane. Christian Werner: „Łazienkę mamy jeszcze dłużej niż kuchnię i dłużej niż sofę czy stół. Wiąże się z tym więc silna potrzeba bezpieczeństwa, chcemy być pewni, że oczy nie zmęczą się zbyt szybko. Dlatego meble serii Keto w elegancki sposób dostosowują się do całościowej harmonii pomieszczenia dzięki wyraźnym konturom, trafnym proporcjom i delikatnym kolorom.”

Wymiary:
Szafki podumywalkowe do umywalek meblowych Starck 3
szerokość: 44/65/80/100/120 cm; wysokość: 41 cm; głębokość: 46,5 cm
szerokość: 65/80/100 cm; wysokość 48 cm; głębokość 46,5 cm

Szafki podumywalkowe do umywalek meblowych D-Code
szerokość: 80/100 cm; wysokość: 41/48 cm; głębokość: 45,5 cm

Szafki podumywalkowe z zintegrowaną konsolą (umywalki nablatowe)
szerokość: 80/100/120/140 cm; wysokość: 42,6/49,6 cm; głębokość: 55 cm

Szafki podumywalkowe z zintegrowaną konsolą (umywalki blatowe)
szerokość: 80/100/120/140 cm; wysokość: 42,6/49,6 cm; głębokość: 55cm

Lustro
szerokość: 45/65/80/100/120 cm; wysokość: 75 cm; głębokość: 4,1 cm

Szafki z lustrem
szerokość: 65/80/100/120 cm; wysokość: 75 cm; głębokość: 18 cm

Szafka niska
szerokość: 50 cm; wysokość: 55 cm; głębokość: 36 cm

Szafka wisząca półwysoka
szerokość: 50 cm; wysokość; 26 cm; głębokość: 13,5 cm

Szafki wysokie
szerokość: 50 cm; wysokość: 88/132/180 cm; głębokość: 36 cm

Kontenerek na kółkach
szerokość: 50 cm; wysokość: 67 cm; głębokość: 36 cm

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)