Łazienka retro glamour

łazienki

fot. łazienki

Łazienki w stylu retro glamour to hit pośród osób, które lubią styl vintage, ale równocześnie charakter innych pomieszczeń nie pozwala im oderwać „łazienki od rzeczywistości”. Urządzone są najczęściej w połączeniu stylizowanych na wiekowe materiałów, jak cegła czy kamień oraz nowoczesnego wyposażenia dodatkowego, które charakterem nawiązuje jednak do stylu retro, jak pralki, armatura czy elementy prysznicowe. Podpowiadamy, jak dobrać elementy wyposażenia, żeby idealnie dopełniały charakter wnętrza retro glamour.

W łazienkach w stylu retro obowiązkowy akcent to glazura nawiązująca stylem do zamierzchłych epok. Może ją stanowić surowa biała cegła lub płytki ją imitujące choć o bardziej użytkowym charakterze, bo nie absorbujące wilgoci. Istotny jest także dobór elementów sanitarnych – umywalki, brodziki czy armatura także powinny wpisywać się w ten trend. Elementami nowoczesnymi mogą być z kolei szafki albo przedmioty użytkowe. – Do tak zaprojektowanej łazienki polecamy zazwyczaj armaturę dwupokrętłową z ceramicznymi kurkami. Żeby jednak wpisać ją w trend glamour ważne jest, by nie była pokryta powłoką imitującą mosiądz antyczny, a chromowana. Taki charakter armatury z jednej strony nawiązuje do nowoczesności z drugiej do stylu retro – mówi Tomasz Kowalczyk, product manager baterii Kuchinox i Laveo.

Kiedy natomiast wyposażymy umywalkę w baterie retro glamour należy do niej dopasować dodatki prysznicowe. Może nim być bateria wannowa z zestawem natryskowym w stylu nowoczesnego retro albo kolumna prysznicowa nawiązująca do dawnego stylu, lecz koniecznie pokryta powłoką chromową. – Taką kolumną, odpowiadającą na coraz szersze potrzeby akcesoriów w stylu retro glamour jest kolumna Greta marki Laveo – dodaje Tomasz Kolwalczyk, która swoją nazwę zawdzięcza klasycznej piękności czasów przedwojennych Grecie Garbo.

Retro glamour to moda, która zrodziła się z przywiązania do starego stylu, a z drugiej strony z chęci wpisania się w nowoczesne trendy. Styl ten łączy w sobie to co najlepsze – sprawdzone, klasyczne wzornictwo i nowoczesny charakter jego otoczenia. Przy coraz szerszych możliwościach wyposażenia wnętrz w tym charakterze zyskuje na popularności każdego roku. Może więc warto przy okazji remontu domów i mieszkań o nim pomyśleć?REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)