Łazienka w brokacie

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Opinia głosi, że kuchnia to królestwo każdej kobiety. Nic bardziej mylnego, bo o ile kuchnia powoli staje się obszarem zajmowanym przez mężczyzn, to łazienka nadal jest w kobiecym władaniu. Statystyki donoszą, że 40 minut rano i 72 minuty przed „wielkim wyjściem” to dla kobiet niezbędne minimum. A skoro łazienka jest tak istotnym wnętrzem w życiu każdej dziewczyny, warto zastanowić się, co uczyni ją nie tylko funkcjonalnym ale także wyjątkowym wnętrzem.

Ciekawie zaprojektowana łazienka musi wyróżniać się każdym detalem. Kluczową rolę, w odbiorze koloru, harmonii i atmosfery wnętrza, pełni światło. To, pod jakim kątem pada na różne załamania w otoczeniu, może dać wrażenie przytulności, ciepła, elegancji i stylu glamour.

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Dekorując łazienkę zwracamy uwagę na płytki i ceramikę. Warto wiedzieć, że nawet fuga może nadać wnętrzu atrakcyjnego wyglądu. Firma ATLAS stworzyła 25 mm fugę Atlas Artis Style, która zupełnie inaczej prezentuje się na ściankach, a całkiem inaczej na podłodze. Najlepiej widoczna jest przy oświetleniu punktowym, a w świetle dziennym nabiera delikatności. Zawsze jednak mieni się tysiącem świetlnym refleksów.

Zaprawy stosowane do spoinowania, nawet te, które kuszą spektakularnym efektem estetycznym, muszą spełniać określone warunki, ponieważ są narażone na wiele niesprzyjających czynników, takich jak nacisk, wilgoć czy ryzyko odkształcenia. Zaawansowana technologia oferuje fugi o mocnych, trwałych kolorach, które współgrają ze światłem i tworzą niepowtarzalny klimat łazienki.

łazienki

fot. łazienki

Fuga Atlas Artis Style posiada wysoką odporność na wilgoć i dlatego można stosować ją w najbardziej narażonych na uszkodzenia miejscach – łazienkach, kabinach prysznicowych, kuchniach i salonach. Jest wysokoelastyczna, dzięki czemu bez obaw możemy kłaść ją tam, gdzie istnieje prawdopodobieństwo odkształcenia podłoża np. w miejscu gdzie będzie ogrzewanie podłogowe. Fugę można także zastosować do wielu elementów ceramicznych, kamiennych czy mozaiki szklanej. Spoina posiada także właściwości Color Protect, efekt perlenia chroniący podłoże przed zawilgoceniem, a MYKO BARIERA zabezpiecza przed rozwojem grzybów, pleśni i glonów. Duże znaczenie ma także ochrona antybakteryjna, uzyskana dzięki aseptycznym właściwościom nanocząsteczek srebra.

Łazienka zasługuje na produkty najwyższej jakości – to wymagające wnętrze, bo pełni funkcję tak praktyczną, jak i estetyczną. Warto, żeby wyróżniała się czymś, co nada jej niepowtarzalnego charakteru.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)