Łazienka z pasją

kąpiel

fot. kąpiel

Pasja jest czymś, co materialnie i mentalnie urzeczywistnia naszą osobowość. Dzięki pasji odkrywamy swoje jestestwo i sprawiamy, że świat staje się dla nas ciekawszy, a i szczęśliwszy. Ludzie posiadający w życiu pasję żyją przepełnieni entuzjazmem i zarażają nim wszystkich dookoła.

Przeczytaj również: Kuchnia w stylu skandynawskim

Jedni nałogowo słuchają muzyki, inni kochają podróżować, a jeszcze inni oglądają filmy bollywoodzkie czy ćwiczą muskulaturę. Każdy ma w swoim życiu własny motor napędowy.

Ale jaki ma to związek z łazienką?
Łazienka jest pomieszczeniem, w którym zaczynamy i kończymy dzień. Te dwie części doby są najważniejsze, ponieważ to, w jaki nastrój wprawimy się o poranku, przesądza o całym naszym dniu, a samopoczucie wieczorne – o spokojnym śnie. Żeby być szczęśliwym i zadowolonym człowiekiem, najlepiej jest połączyć przyjemne, czyli pasję, z pożytecznym – odpowiednio dopasowanym wystrojem łazienki.

Dopasuj stylizację swojej łazienki do swojej pasji, a poczujesz się lepiej
Aby każdy dzień zaczynał i kończył się z uśmiechem na ustach, przedstawimy kilka aranżacji łazienek z pasją. Na ich niepowtarzalny wygląd wpływają płytki, pochodzące z kolekcji, które zaprojektowane zostały zgodnie z myślą o pasjonatach.

Łazienka melomana

łazienka

fot. łazienka

Meloman to entuzjasta muzyki, który zaszczepia dźwięki w każdej przestrzeni, w której się pojawia. Muzyka jest jego światem, a cisza przekleństwem. Często instaluje w łazience radio, które włącza się po zapaleniu światła. Dla takiej osoby proponujemy urządzenie łazienki ceramiką pochodzącą z kolekcji Opoczno Jazz. Są to płytki ceramiczne w kolorze ecru i delikatnego turkusu, przełamywane niebanalnym elementem dekoracyjnym w postaci cyfr. Powierzchnia taka idealnie współgra z dźwiękami rozprzestrzeniającymi się wokół. Jest przejrzysta i spokojna.

łazienka

fot. łazienka

Jeśli jednak błękity są dla ciebie zbyt chłodne, to alternatywną może być kolekcja Apasionate Ceramika Paradyż. Jest to doskonałe rozwiązanie dla kobiety, kafelki bowiem utrzymane są we wrzosowej kolorystyce. Cała łazienkowa przestrzeń wzbogacona jest o kolor czarny i biały, dzięki czemu otrzymujemy efekt modernistyczny, ale nie minimalistyczny. Jako melodyjnego akcentu do takiej łazienki użyć można portretów sław muzyki na ścianach.

Łazienka sportowca
Kto nie lubi sportu? Wszyscy go lubimy. Są jednak osoby, dla których sport to całe życie. Dla sportowców proponujemy łazienkę wystylizowaną ceramiką z kolekcji Opoczno Linero, tudzież Euforią marki Cersanit.
Sportowiec, podobnie jak meloman, również ceni sobie przestrzeń, dzięki której pełną piersią może pracować nad swoją tężyzną fizyczną. W takiej sytuacji błękitne, proste, bez nadmiernych ozdobników płytki zadowolą go na pewno. Przełamanie błękitu bielą wpłynie na niego korzystnie, a poranne ćwiczenia rozciągające będą czystą przyjemnością.

łazienka

fot. łazienka

Łazienka pasjonata romantycznego kina
Jeśli lubisz romantyczne kino a’la bollywood czy opery mydlane, gustujesz w dekoracyjnym przepychu i uwielbiasz obracać się w pięknych barokowych pomieszczeniach, to kolekcja płytek łazienkowych Salonika Opoczno, czy Gaja Pilch, jest stworzona wprost dla ciebie. Pastelowe kolory, delikatne, zmysłowe wzory.

łazienka

fot. łazienka

Przestrzeń, głębia i stylowy dekadentyzm. Dla urozmaicenia i dodania łazience większego rozmachu można powiesić nad umywalką lustro
w pozłacanej, rzeźbionej ramie, a na suficie, zamiast standardowych kinkietów, zainstalować kryształowy żyrandol. Lekko przesadzone? W stylistyce barokowej nigdy nie ma niczego wystarczająco dużo.

Łazienka podróżnika

łazienka

fot. łazienka

‘Afryka dzika dawno odkryta’ – śpiewał Zbigniew Wodecki. Kochasz podróżować, ale urlop trwa tylko 3 tygodnie? Afrykę możesz odkrywać każdego dnia w swojej łazience, a to wszystko za sprawą płytek Africa Opoczno. Nie trzeba wcale rezygnować z tropików po powrocie z szalonych wakacji. Wystarczy posadzić palmę w łazience, powiesić orientalne pamiątki nad lustrem i cieszyć się tropikami we własnym, dzikim królestwie. Motywy roślinne czy bambusowe wzory na płytkach, jak w kolekcji Bambus Ceramika Paradyż sprawią, że na wakacjach będziesz każdego dnia.

łazienka

fot. łazienka

Ale na co zwrócić uwagę kupując płytki?
Wybierając płytki do łazienki należy kierować się nie tylko ich wyglądem estetycznym, ale przede wszystkim brać pod uwagę czynniki, jakim będą poddawane. Projektantka Monika Białas doradza: „Posadzka i ściany łazienki nie są narażone na szczególne obciążenia, jednak stosowanie w łazience czynników chemicznych i plamiących takich jak środki higieny osobistej, perfumy czy inne kosmetyki powoduje, że płytki tam zastosowane muszą stwarzać możliwość dokładnego oczyszczenia i odkażenia przy użyciu detergentów posiadających pewną aktywność chemiczną. Dlatego należy ukierunkować wybór na płytki o wysokich własnościach chemicznych, w szczególności odpornych na środki domowego użytku.”
Z kolei podczas instalacji ogrzewania podłogowego w łazience należy pamiętać o jego włączeniu na 24 godziny przed położeniem posadzki oraz powtórzyć tę czynność 28 dni po wykonaniu okładziny z płytek.
Więcej przydatnych porad na temat płytek do mieszkania można znaleźć na www.opoczno.eu oraz www.opocznoplytki.pl

Teraz już wiadomo, co zrobić, żeby w naszym życiu zagościło szczęście i harmonia w pełnym zakresie. Dbajmy o początek i koniec dnia tak, jak dbamy o jego epicentrum. Zdrowe życie to dobre samopoczucie. Żyjmy z pasją!

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)