Łazienka z wanną narożną a może asymetryczną? Wanny akrylowe do każdej aranżacji

Wyjątkowe wanny akrylowe

Często słyszymy o tym, jak wiele zalet ma posiadanie prysznica. Korzystanie z niego pomaga zaoszczędzić czas, a także ograniczyć zużycie wody, wpływając tym samym na obniżenie rachunków. Mimo to wiele osób nie wyobraża sobie łazienki bez wanny. Gorące, odprężające kąpiele w jesienne czy zimowe wieczory, pozwalają rozgrzać się i obniżyć poziom stresu po ciężkim dniu, a zabawa w wodzie przed zaśnięciem sprawia szczególną frajdę najmłodszym. Na szczęście, dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, niewielkie wanny asymetryczne bądź narożne mieszczą się nawet w naprawdę małych pomieszczeniach a łazienka z wanną i prysznicem przestała już być luksusem.

Nowoczesne wanny do łazienki

fot. Nowoczesne wanny do łazienki

Proste, narożne, asymetryczne – wanny akrylowe na sto sposobów

Najbardziej klasyczne rozwiązanie to prostokątne wanny do łazienki, nadające się do większości pomieszczeń oraz występujące w najróżniejszych rozmiarach. Możemy zamontować je niemal w dowolnym miejscu. Jeśli rozmiary wnętrza nam to umożliwiają, warto zdecydować się na stosunkowo długi model, aby wszyscy domownicy mogli podczas kąpieli poczuć się naprawdę komfortowo.

Wanny asymetryczne

fot. Wanny asymetryczne

Coraz większą popularnością cieszą się także  wanny asymetryczne. Ich duża zaleta to nie tylko  oszczędność miejsca i możliwość łatwego dopasowania do reszty aranżacji, ale często także mniejsze zużycie wody.

Doskonałym rozwiązaniem dla rodzin oraz osób ceniących połączenie nowoczesnego designu i wygody może okazać się łazienka z wanną narożną wyposażoną we wbudowane siedzisko.  Duża powierzchnia wewnętrzna pozwala na łatwą i bezpieczną pielęgnację malucha bez przyjmowania niewygodnej, niezdrowej dla naszego kręgosłupa pozycji. Ponadto na płaskich brzegach wanny położyć można niezbędne akcesoria, kosmetyki i zabawki, mając je cały czas pod ręką. W dużych salonach kąpielowych, w których brak przestrzeni nie determinuje sposobu  rozmieszczenia oraz wielkości urządzeń sanitarnych, wyjątkowo efektownie prezentują się również eleganckie wanny wolnostojące.

Luksusowa łazienka z wanną narożną

fot. Luksusowa łazienka z wanną narożną

Osoby pragnące zasmakować we własnym domu odrobiny luksusu, decydują się czasem na wannę z funkcją hydromasażu. Takie rozwiązanie wyjątkowo skutecznie obniża poziom stresu, jak również pozwala rozluźnić mięśnie, sprzyjając regeneracji organizmu.  Warto jednak wziąć pod uwagę, że dysze tego typu urządzenia wymagają odpowiedniego czyszczenia, a także właściwej konserwacji. Podczas korzystania z nich, nie powinno się również używać niektórych środków myjących, dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie zapoznać się ze wskazaniami producenta konkretnego sprzętu jeszcze przed dokonaniem zakupu.

Wanny akrylowe na lata

Produkty akrylowe to bardzo popularne rozwiązanie, cenione z wielu powodów. Przede wszystkim łatwo utrzymać je w czystości oraz naprawić wannę w przypadku powstania drobnych uszkodzeń. Są też przyjemniejsze i cieplejsze  w dotyku od żeliwnych lub stalowych odpowiedników. Dzięki dobrym właściwościom izolacyjnym materiału woda dłużej zachowuje w nich swoją temperaturę, co znacząco wpływa na komfort kąpieli. Wygodę zwiększają także dobrane indywidualnie do potrzeb domowników akcesoria, takie jak zagłówki, uchwyty, antypoślizgowe dno czy odpowiednio wyprofilowany kształt.

Zobacz również: Kolor w łazience
Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)