Lekki salon w stylu loft

Industrialne przestrzenie przeważnie nie kojarzą nam się z lekkim, pogodnym klimatem. Wbrew pozorom te sprzeczności można kreatywnie połączyć, tworząc bardzo oryginalne wnętrze. Marka Dekoral Fashion podpowiada, jak to zrobić.

salony

fot. salony

Przeczytaj również: Kelner grillowanych smaków

Jeżeli do tego pory stylistyka industrialna kojarzyła nam się z ciemnymi i ponurymi przestrzeniami, najwyższa pora porzucić te wyobrażenia. Pomieszczenie zaaranżowane à la loft bez trudu możemy zmienić w radosne i pogodne wnętrze. Wystarczy tylko właściwie zaaranżować kolory. Zobaczymy zatem, jak to zrobić.

Na początek wybierzmy dominującą barwę wnętrza. Dla aranżacji industrialnych typowa jest oczywiście czerń, szarość i biel. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie kupienie farby w kolorze np. ciemno srebrnym, dającej efekt metalicznych refleksów. Taki odcień będzie doskonale nawiązywał do loftowej stylistyki, ale równocześnie za sprawą połysku rozjaśni wnętrze. Następnie dobierzmy drugi kolor. W tym wypadku postawmy na żywy błękit, wpadający delikatnie w turkus. Choć z pozoru tego rodzaju połączenie może wydać się nam zaskakujące, to w rzeczywistości okaże się ono wyjątkowo orzeźwiające, a sama aranżacja będzie bardzo lekka i pogodna.

Na koniec pozostaje nam dobranie elementów wyposażenia i dodatków. Jeśli nie boimy się surowych materiałów, wyłóżmy podłogę płytkami z betonu architektonicznego. pozostawmy bez zbędnych rolet lub zasłon. W przypadku mebli genialnym wyborem będzie kanapa i fotele wykonane ze specjalnie postarzanej skóry. Obok nich możemy postawić stolik kawowy ze szklanym blatem oraz położyć niewielki dywan typu shaggy. W przechowywaniu pomogą nam popularne pudła z ozdobnej tektury. Do oświetlenia wnętrza wykorzystajmy kilka źródeł światła – np. dużą lampę zwieszoną nad stolikiem, oraz kinkiety na ścianach. Nie zapominajmy też o lampie stojącej, która idealne sprawdzi się podczas wieczornej lektury na kanapie.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)