Limity cenowe RnS – II kwartał 2012

rodzina

fot. rodzina

Zmiany limitów cenowych nieruchomości, które można nabyć przy udziale kredytu preferencyjnego Rodzina na Swoim, określane są mianem zmian „korekcyjnych”. Nie wszędzie jednak progi cenowe zostały obniżone. Jakie zmiany przyniosły limity cenowe na II kwartał 2012 roku?

Wskaźniki kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych różnią się w zależności od województwa. Należy dodać, że dla nieruchomości z rynku wtórnego pułap jest o 20% niższy. W województwie lubuskim progi zostały podwyższone, średnio o 200-300 zł. Na kwartalnych zmianach stawek (ponad 100zł) zyskali też mieszkańcy: Wrocławia, Torunia i Bydgoszczy.
Największy spadek limitów, w skali całego kraju, odnotowano w stolicy. Dla Warszawy stawka dla nieruchomości z rynku pierwotnego spadła o ponad 500 zł, oraz od 150 – 200 zł dla mieszkań z rynku wtórnego. W Krakowie progi zostały obniżone blisko 150-200 zł.

Poniżej przedstawiamy limity cenowe (wskaźniki kosztu odtworzenia 1 m2 powierzchni użytkowej budynków mieszkalnych) Rodzina na Swoim na II kwartał 2012 r. (źródło: bgk.com.pl)

rodzina na swoim

fot. rodzina na swoim

Czytaj też:
Limity cenowe Rodzina na Swoim – III kwartał 2012 r.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)