Lite podłogi drewniane dla pokoleń

podłogi drewniane

fot. podłogi drewniane

Podczas wyboru litej podłogi drewnianej w pierwszej kolejności pod uwagę bierzemy przeważnie kolorystykę, gatunek drewna i estetykę powierzchni. Aby nasza faworytka sprawdziła się w miejscu, które dla niej wyznaczyliśmy, nie powinniśmy zapominać także o bardzo ważnych parametrach technicznych.

Drewno – twardziel czy słabeusz?
Podczas wyboru litej podłogi drewnianej do pomieszczeń, z których często korzystamy, w których temperatura niejednokrotnie ulega zmianie, a podłoże jest narażone na uderzenia przedmiotów czy zabrudzenia, powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim stopień wytrzymałości konkretnego surowca.

salon

fot. salon

Drewna mniej twarde powinny być stosowane we wnętrzach rzadziej wykorzystywanych. Podłoga z orzecha czy klonu europejskiego, kambali lub czereśni będzie dobrze sprawdzać się np. w sypialni. Do najbardziej wymagających pomieszczeń wybierzmy drewno o dużej twardości, do których należą egzotyki, takie jak jatoba, merbau czy wenge. Do dyspozycji mamy także rodzime gatunki – jesion i dąb. Ten drugi to jeden z najbardziej cenionych surowców wykorzystywanych w produkcji podłóg litych.

Dąb – klasyka w najlepszym wydaniu
Utrzymujące się zainteresowanie litymi dębowymi podłogami nie jest przypadkowe. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i twardością, ciekawą strukturą, a ponadto naturalną klasyczną stylistyką i niezobowiązującą elegancją. Dodatkowo lite dębowe podłogi w każdym pomieszczeniu prezentują się luksusowo i wytwornie.

Klienci zwracają uwagę na barwę, piękny charakter słoi i dyskretny, rustykalny charakter drewna dębowego. Cechy te świetnie eksponuje lita podłoga, dlatego wszystkie kompozycje z kolekcji Sélection du Sommelier wykonaliśmy właśnie z tego budulca. – zwraca uwagę Piotr Wójcikiewicz, Product Manager w firmie Baltic Wood. – Dodatkowo dąb pod wpływem słonecznego światła lekko ciemnieje, nabierając głębi. Stąd też dębowa lita podłoga będzie starzeć się z wdziękiem, pokazując kolejne oblicza piękna.

Przeczytaj również: Powrót żyrandola do salonu
podłogi drewniane

fot. podłogi drewniane

Solidna grubość na lata
Ponieważ chcemy się cieszyć pięknem naszych litych podłóg przez długi czas, dobrze aby ich jakość i parametry techniczne były na najwyższym poziomie. Pamiętajmy, że z wytrzymałością deski podłogowej wiąże się jej grubość. Zwiększona ilość drewna stanowi o długowieczności podłogi. W ofertach producentów często dostępne są o grubości 15 czy 16 mm. Jeśli jednak chcemy mieć podłogę na długie lata, zdecydujmy się na grubość 22 mm.

Należy także zwrócić uwagę na grubość warstwy drewna szlachetnego, czyli tej, którą codziennie będziemy użytkować, która narażona będzie na uszkodzenia, zarysowania, którą będziemy pielęgnować, a w końcu poddawać renowacji.
Oczywiście im grubsza warstwa, tym więcej razy będziemy mogli odnowić powierzchnię. Dla przykładu lite podłogi z kolekcji Sélection du Sommelier mogą być poddawane renowacji aż do 15 razy

Gwarancja jakości
Ostatecznym potwierdzeniem jakości jest także gwarancja, jaką producent oferuje na wykonane przez siebie produkty. Świadczy ona o tym czy wyrób rzeczywiście jest tak dobry pod kątem precyzji wykonania i swoich właściwości, jak zapewnia jej wytwórca. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)