Litery dekoracyjne do pokoju dziecięcego

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Litery, służące do przekazywania informacji, mogą pełnić także funkcję dekoracyjną. Pewnie dlatego ich różnorodne kształty podbiły serca projektantów wnętrz i pojawiają się w każdym zakątku mieszkania.

Pokój dziecka to pomieszczenie, w którym literki powinny pojawiać się w różnorakiej formie. Ze względu na walory estetyczne i dydaktyczne.
Oswajanie z kształtami liter i nazywanie elementów otoczenia, przegotowuje do nauki pisania i czytania. Jak powszechnie wiadomo, dzieci najchętniej i najlepiej uczą się poprzez zabawę. Dlatego wpiszmy litery na stałe w dekoracje dziecięcego pokoju.

dekoracje

fot. dekoracje


Na ścianie można umieścić naklejki w kształcie kolorowych literek. Jeśli wybrane miejsce okaże się nieodpowiednie, naklejkę można z łatwością odkleić i przekleić. Z zestawem naklejek wyruszamy na wyprawę po domu oznaczając napotkane przedmioty właściwą literą: L jak lampa, S jak stół i tak dalej. To doskonała zabawa dla maluszka poznającego nowe słowa i dla przedszkolaka poznającego alfabet.

Kolorowy alfabet może znaleźć się także na podłodze w pokoju malucha. Litery na dywanie mogą posłużyć do nauki i zabawy w wymyślanie wyrazów. Wymyślanie słówek zaczynających się na literę, na której dziecko stoi, pozwala wzbogacić jego słownictwo i przypomina grę planszową. Edukacyjna gra w litery może być przydatna także do nauki języków obcych!

dywan

fot. dywan

dekoracje

fot. dekoracje

Starsze dzieci, które posiadły już umiejętności płynnego czytania i pisania mogą wykorzystać literki do łączenia w napisy określające ich indywidualność, lub przypominające o ważnych sprawach. Tutaj naklejki z Kids Town mogą zostać użyte do tworzenia barwnych haseł na ścianach. Na aplikacjach tablicowych można pisać kredą lub flamastrem. Zmieszczą się na nich: notatki, plan lekcji, ważne sprawy do zapamiętania, definicja, której trzeba się nauczyć do szkoły, albo… zakaz wstępu.

Naklejki, aplikacje, gry planszowe i dywany z modnym motywem liter znajdziesz w sklepie internetowym Kids Town.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)