Loft – fabryka do mieszkania

Loft z języka angielskiego oznacza poddasze lub strych. Obecnie pojęcie to określa także ekskluzywne mieszkania urządzone w dużych, surowych przestrzeniach poprzemysłowych (fabrykach, magazynach). Co ciekawe najczęstszym błędem popełnianym przy aranżacji loftów jest przesyt. Podpowiemy jakimi zasadami należy kierować się urządzając efektowny i wygodny loft.

loft

fot. loft

Podłogi i ściany w lofcie nie muszą być wykonane perfekcyjnie. Dobrze jest zostawić ślady szalunków i nierówną fakturę. W dużym salonie najlepiej będzie wyglądała podłoga drewniana z olejowanych desek. Natomiast w kuchni i w łazience doskonale zaprezentują się płytki wielkoformatowe Refin Industry (dostępne w sklepie internetowym sklep.max-fliz.com.pl). Swoim wyglądem przypominają surowe cementowe, łuszczące się tynki. Mają duży wymiar – 75cm x 150cm i można je łączyć praktycznie bezfugowo. Podłoga wygląda dzięki temu jak jednolita powierzchnia. Płytki Refin Industry nadają się również jako okładzina na ogrzewanie podłogowe w sypialni. Świetnie będzie się z nimi komponowało łóżko Greta firmy Zanette o minimalistycznej formie (w sprzedaży w salonach Max Fliz). Jeśli jednak w sypialni zostanie ułożona drewniana podłoga, wówczas warto zwrócić uwagę na białe łóżko Moon z drewnianej kolekcji Zanette. Jest to jednocześnie lekki i stylowy mebel, który nie wymaga dodatkowej oprawy, samo stawia kropkę nad i w designie pomieszczenia.

W salonie dobrze zaprezentują się regały DOMITALIA. Białe, proste konstrukcje są mocowane do podłogi i sufitu. Swoim wyglądem przypominają nieco rozwiązania fabryczne, ale przy tym są starannie wykonane i stylowe.
Użycie bieli w fabrycznej przestrzeni jest dobrym pomysłem. Na takim tle w otwartej na salon jadalni świetnie będzie prezentował się metalowy stół Aliante z kolekcji DOMITALIA oraz niemal niewidoczne krzesła, np. model Crystal z kolekcji tej samej firmy.

Salon, w którym postawiliśmy na białe akcenty można uzupełnić stylową, czarną kanapą, np. skórzanym narożnikiem Asti marki Maxliving. Narożnik posiada dodatkowe, przesuwane pufy, dzięki którym wypoczynek stanie się prawdziwą przyjemnością. W przestrzeniach loftowych wspaniale prezentują się duże lampy. Warto wybrać oprawę, która podkreśli białe akcenty kolorystyczne naszego salonu, np. Prima 2 z kolekcji Max Light. Jeśli jednak wybór padnie na Max Light Sunlight 5, z przezroczystymi, szklanymi bańkami zamiast kloszy, wnętrze będzie oświetlone dyskretnie.

lampy

Przeczytaj: Ściana z pomysłem

fot. lampy

Dodatki do loftów najlepiej jest wyszukiwać na targach staroci, w lombardach, lub na portalach handmade. W roli stolika kawowego stolika kawowego sprawdzi się pomalowana na biało europaleta na kółkach, a na ścianach zamiast obrazów, można umieścić grafiki z naklejek winylowych, np. uroczy dmuchawiec na wietrze i odlatujące ptaki.

W kuchni, drewniane akcesoria złagodzą chłód pomieszczenia i uzupełnią wystrój wnętrza. W wyposażeniu nie może więc zabraknąć ręcznie robionej deski do krojenia, misy, patery, bagietniki a nawet zestawu do shushi z drewna jesionowego. Produkty te można znaleźć na stronie ilovenature.pl.

Przy urządzaniu loftu bardzo ważna jest kreatywność. Wówczas wnętrza nabierają unikalnego charakteru. Kwietnik można zastąpić drabiną oparta o ścianę, rolę zasłon tak samo dobrze spełnią jutowe lub sizalowe worki po kawie. Zdjęcia, zamiast w ramkach, można powiesić przypinając je drewnianymi klamerkami do bielizny do jutowego sznurka. Natomiast szafkę na buty w przedpokoju możemy zrobić z drewnianych skrzynek na owoce. Wystarczy je tylko zaimpregnować olejem do drewna i zbić w całość. Jednak najważniejszym przykazaniem, którego należy przestrzegać urządzając loft jest umiar – gdyż wielka przestrzeń pofabryczna nie znosi nadmiaru przedmiotów, bibelotów i ozdób.

Na całą kolekcję DOMITALIA, w salonach Max-Fliz w Krakowie i Wrocławiu, dostaniemy 15% rabatu.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)