Loftowy pokój nastolatka

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Czas biegnie bardzo szybko. Jeszcze wczoraj po domu szalał kilkulatek, dziś jego pokój zajmuje gimnazjalista. Nie wiadomo kiedy pociecha wyrosła z etapu samochodzików, klocków i innych zabawek. Jeśli w jego królestwie ich miejsca nie zajęła jeszcze bardziej dorosła stylizacja, czas najwyższy zmierzyć się z tym tematem.

Wakacje to idealny moment na takie zmiany. Warto przeprowadzić je wspólnie z Kids Town! Nasi eksperci pomogą urządzić pokój w stylu atrakcyjnym dla dorastającego dziecka. Nawet najbardziej wybredny nastolatek będzie zadowolony, gdy w jego lokum zapanuje klimat loftu.

Współcześni nastolatkowie są kosmopolityczni: uczą się języków, dzięki internetowi zawierają znajomości, na całym świecie, sporo podróżują i niejednokrotnie planują dalszą naukę za granicą. Nie mają kompleksów i wewnętrznych ograniczeń – są gotowi do eksplorowania świata. Nie czują się zagubieni ani w wirtualnej rzeczywistości, ani w obcym mieście. Dlatego żądni wrażeń, dorastający młodzi ludzie dobrze czują się w nowoczesnych wnętrzach przywodzących na myśl zurbanizowane przestrzenie wielkomiejskie. Młodzież lubi surową stylistykę loftów oraz nawiązania do dużych aglomeracji.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

W jaki sposób zaaranżować wnętrze, które zadowoli wybredną młodą osobę? Pożądany efekt da połączenie motywów śródmiejskich z industrialnymi, zestawienia kontrastujących ze sobą faktur i odpowiednia kolorystyka: szarości i czernie przeplatane z czerwienią i żółtymi dodatkami.

Fototapeta z ogromną panoramą Nowego Jorku narzuci wnętrzu styl. Jej dynamikę podkreśli bardziej stonowana tapeta w srebrno białe pasy, lub taka, która imituje ryflowaną blachę. Metalowe, czarne łóżko w stylu retro, a także dywan o nieregularnym kształcie i dynamicznej ornamentyce dopełnią stylizację. Jeśli meble są w dobrym stanie, nie trzeba ich wymieniać na nowe. Wystarczy zmienić uchwyty na takie, które pasują do charakteru całości. Teraz jeszcze tylko zadbajcie o odpowiednie „dorosłe” dodatki: stalowe krzesło, czarne pudła, organizery, plakaty itp. Zróbcie to razem z dzieckiem. Wspólne urządzanie pokoju stanie się siedmiomilowym krokiem na drodze do utrzymania więzi z zaczynającą się buntować pociechą. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)