Lofty Platinum z pozwoleniem na użytkowanie

wizualizacja

fot. wizualizacja

Zakończyły się prace budowlane i wykończeniowe w pierwszych loftach we Wrocławiu. Wkrótce do budynku wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. W ofercie inwestora dostępnych jest jeszcze 25 ostatnich loftów, w tym kilka penthousów z tarasami na ostatnich kondygnacjach.

Zobacz również: Remont ścian po powodzi

Lofty Platinum powstały w obiektach spółdzielni TRICOT przy ul. Inowrocławskiej. Budynki zostały oddane do użytku w pierwszej połowie lipca. Nabywcy loftów mogą już swobodnie korzystać z obiektu, a także prowadzić prace wykończeniowe w swoich mieszkaniach.

Staraliśmy się połączyć elegancję z industrialną surowością – stworzyć luksusowy budynek, zachowując jednocześnie niesamowity klimat tego miejsca. Windy, korytarze, klatki schodowe, dziedziniec – wszystkie przestrzenie mają tu swoją własną historię. Co więcej, lokale na poszczególnych kondygnacjach różnią się historycznymi detalami – mówi Dorota Jarodzka-Śródka, prezes firmy Archicom, przedstawiciel inwestora Loftów Platinum i autor projektu.

salon

fot. salon

Wewnętrzna droga dojazdowa do garażu budynku biegnie od strony ulicy Inowrocławskiej, zaś na południu znajduje się historyczny podwórzec, oświetlony stylizowanymi lampami. Znajdują się na nim ławki do siedzenia i plac zabaw dla dzieci. W najbliższym czasie będą realizowane nasadzenia zieleni na terenie i tarasie widokowym na dachu obiektu.

Na północnej elewacji zostanie też zamontowana rzeźba, nawiązująca do starego transportowego żurawia, autorstwa rzeźbiarza i architekta Józefa Sztajera.

W zabytkowych XIX-wiecznych budynkach mieściła się kiedyś rozlewnia win i słynnej wódki Goldwasser. Lofty Platinum to zupełnie nowy rozdział w historii tego obiektu. Cały budynek – zarówno przestrzenie zewnętrzne, jak i wnętrza loftów – został wykończony w najwyższym standardzie. Duże okna i wysokie, ponad trzymetrowe pomieszczenia pozwalają nowym użytkownikom na aranżacyjne eksperymenty. Dodatkowe przeszklenia zapewniają naturalne oświetlenie w ciągu dnia i dają uczucie przestronności. Apartamenty są niezwykle jasne i słoneczne. W inwestycji dostępne są lokale od 56 do ponad 130 m2.

salon

fot. salon

Wyjątkowym miejscem na planie Loftów Platinum jest dach, na którym mieści się wspólny ogród i taras z widokiem na Stare Miasto i Ślężę. – Szczególnie polecamy panoramę nocną naszego miasta. W obrębie inwestycji na potrzeby mieszkańców zagospodarowaliśmy przestronny historyczny dziedziniec, domknięty przepiękną, historyczną elewacją obiektu oraz pomieszczenia klubowe w piwnicach budynku – wylicza Dorota Jarodzka-Śródka.

Atutem loftów jest również lokalizacja – zaledwie 15 minut spacerem od wrocławskiego Rynku, w pobliżu punktów usługowych i gastronomicznych.

***
O firmie:

logo

fot. logo

Grupa Archicom jest deweloperem zajmującym się kompleksowym projektowaniem i realizacją osiedli mieszkaniowych i obiektów komercyjnych z przeznaczeniem na sprzedaż lub wynajem. Firma funkcjonuje od 1986 roku i swoją działalność koncentruje na rynku wrocławskim. Archicom zaprojektował i zrealizował ponad 150 obiektów mieszkaniowych i biurowych. Jako deweloper wybudował 2 200 mieszkań i apartamentów oraz 50 tys. m2 powierzchni biurowo-usługowej. Firma otrzymała tytuł „Najbardziej przyjaznego dewelopera w Polsce” w rankingu dziennika Rzeczpospolita. Największe aktualnie realizowane inwestycje to: "Ogrody Hallera", "Cztery pory roku", "Olimpia Port" i "Lofty Platinum". Misja firmy brzmi: „Kształtujemy przestrzeń, by była piękna, funkcjonalna i przyjazna człowiekowi”.

Więcej informacji o firmie znajdą Państwo na stronie: www.archicom.pl i blog.archicom.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)