Lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a

hol

fot. hol

Lotnisko im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu przeszło generalny remont i przebudowę w 2012 roku. Dzięki temu bazowy port AIR FRANCE oferuje wysoki komfort było podróży i sprawny transfer. Obecnie lotnisko charakteryzuje się najnowocześniejszym wzornictwem i technologią. Przedsięwzięcie to nadzorował światowej sławy francuski architekt – Paul Andreu, znany również jako „inżynier wspaniałych lotnisk”.

Projekt – „Hub 2012”
Głównymi celami przebudowy lotniska im. Charles’a de Gaulle’a w Paryżu były: przeprojektowanie infrastruktury, podniesienie jakości udogodnień i podwyższenie komfortu pasażerów podczas wsiadania na pokład oraz transferu. Aby usprawnić przesiadki powstgały lepsze oznakowania oraz dwa nowe budynki tzw. „Boarding Satelites”, w których znajdują się wejścia do samolotów. W nowo otwartej części znajdują się pasaże handlowo-usługowe ze sklepami znanych marek oraz bary, kawiarnie i wygodne, elegancko zaprojektowane miejsca do odpoczynku wyposażone w ekskluzywne meble. Całość mieści sie na powierzchni 4,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni i nosi nazwę „Galerie Parisienne” (Paryska Galeria) – z drewnianymi patio, naturalną roślinnością i ekstrawaganckimi technologiami, jak na przykład zaprojektowane przez Taro Suzuki ekrany wodne, na których odbywa się projekcja filmów i reklam. Do współpracy nad wystrojem zaproszono również słynnego projektanta Noé Duchaufour Lawrance oraz firmę Brandimage.

„Podróż zaczyna się na lądzie”
Słowa Alexandre’a de Juniac, prezesa i dyrektora generalnego AIR FRANCE mogą być równocześnie mottem paryskiego lotniska. Ponad 30 proc. podróżnych na lotnisku to osoby, które podróżują przez Paryż tranzytem. Statystyki te pełniły kluczową rolę na rozbudowę lotniska. Cześć lotniska, która została otwarta w czerwcu 2012 roku charakteryzuje się dużymi przestrzeniami, naturalnym dziennym światłem, wygodnymi poczekalniami oraz nowoczesnym i oryginalnym designem, którego motywem przewodnim jest natura. W środku budynku ze szklanym dachem rosną kilkumetrowe drzewa. Na ścianach znajdują się oryginalne „żywe obrazy skomponowane z roślin, które rosną na pionowej ścianie. Jeden z żywych obrazów przedstawia panoramę Paryża wraz z płynącą przez miasto Sekwaną.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)