Luksusowe wille w Krakowie

osiedle

fot. osiedle

Coraz bardziej cenimy sobie luksus. Wybieramy ekskluzywne produkty, wyszukane posiłki, jeździmy wysokiej klasy samochodami. Dokonujemy świadomych, przemyślanych zakupów. Taki trend można też zauważyć przy wyborze nieruchomości.

Odchodzimy od nazywania budynków mieszkalnych blokami. Nazwę tą zmieniliśmy na apartamentowce. Nabywamy nie mieszkania, a apartamenty. Dokonując zakupu cenimy dobre lokalizacje. Największym zainteresowaniem cieszą się miejsca usytuowane zarówno w niewielkiej odległości od centrum jak i te dające odetchnąć od codziennego zgiełku miasta.

W Krakowie do takich lokalizacji należy między innymi Wola Justowska. Jest ona marką samą w sobie. Od wieków kojarzona z luksusem, prestiżem, wyjątkowością. W otoczeniu znajduję się Las Wolski, z najwyższym wzgórzem Sowiniec. To lokalizacja doskonale skomunikowana z krakowskim Rynkiem i ważnymi miejscami takimi, jak lotnisko w Balicach, obwodnica, biznesowe centrum. Ceniona przez osoby potrzebujące ciszy natury i bliskości miasta. Nazwę i charakter najbardziej reprezentacyjnej dzielnicy zawdzięcza Justowi Decjuszowi, sekretarzowi króla Zygmunta Starego, który w XVI wieku zbudował tu okazały pałacyk, wzorowany na Zamku Królewskim na Wawelu. Dziś ta zabytkowa budowla stoi w samym sercu Woli Justowskiej, przy ul. Kasztanowej i jest instytucją kultury o międzynarodowym znaczeniu.

Przeczytaj również: Chłodzą i zdobią

Prestiżowy charakter Woli Justowskiej zdeterminował rodzaj zabudowy na całe stulecia. Wiele zabytkowych willi jest dziś zamieszkiwanych przez kolejne pokolenia znamienitych rodów. Powstają tutaj okazałe rezydencje, kameralne apartamentowce o wyszukanej architekturze, które w naturalny sposób gromadzą ludzi wymagających, ceniących wysoką jakość życia. Miejsce to skupia ludzi nieprzypadkowych, którzy chcą prowadzić wygodne życie w eleganckiej dzielnicy, wśród podobnych sobie osób: dyplomatów, przedsiębiorców, ludzi kultury, nauki, biznesu.

Wykorzystując mieszkaniowe trendy i potencjał lokalizacji Grupa Jukatan postanowiła właśnie na Woli Justowskiej umiejscowić swoją inwestycję nazwaną Willa Sowiniec. 14 domów, w których znajdą się po 4 jedno- i dwupoziomowe, kameralne apartamenty doskonale wpisuje się w architekturę tego miejsca. Inwestorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły takie, jak wyszukane materiały, z których powstaną budynki, podziemne garaże, stały monitoring. Willa Sowiniec ma być miejscem, w którym mieszkańcy będą otaczać się sztuką. Każdy detal będzie niesztampowy,  będzie podkreślał wyjątkowy styl i charakter. Dlatego swoje piętno na inwestycji odciśnie słynny artysta Ryho Paprocki, którego instalacje przestrzenne prezentowane są na wystawach organizowanych na całym świecie.

Kompleks uświetnią również ogrody japońskie. Japończycy bowiem wierzą, iż ogród czyni człowieka szczęśliwym na całe życie. Misternie wypielęgnowane rośliny i starannie zaaranżowany krajobraz wpływają na przychylność losu i dobrobyt dla mieszkających w otoczeniu ogrodu ludzi. Może dlatego japońskie ogrody to jedne z najpiękniejszych na świecie. Symbolicznie odzwierciedlają naturalną przyrodę, jej zmienność, różnorodność, nieregularność. Grupa Jukatan wybrała właśnie ten rodzaj ogrodów by kontynuować tradycje sztuki ogrodowej na Woli Justowskiej w jej najbardziej wykwintnym wydaniu. To właśnie przy Willi Decjusza powstały w XVI wieku jedne z pierwszych ogrodów w Polsce, budzące zachwyt mistrzostwem wykonania.

Usytuowanie kompleksu apartamentów zobowiązuje. Czy okaże się on strzałem w dziesiątkę? Czas pokaże. Niewątpliwie jest to idealna inwestycja dla ludzi ceniących luksus, nowoczesne trendy, a przy tym i historyczne tradycje tej części Krakowa.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)