Lustra łazienkowe

łazienka

fot. łazienka

Pod zdaniem, że lustro jest jednym z najważniejszych elementów łazienki podpisze się praktycznie każda kobieta. Aby widzieć w nim tylko to co piękne musimy zadbać o jego odpowiednią oprawę, oświetlenie i otoczenie.

Bardzo ważna jest jego wielkość. Im większe lustro, tym nasza łazienka również będzie sprawiać wrażenie większej. Jeśli pozwalają nam warunki metrażowe, możemy zamontować lustro na całej szerokości ściany – wtedy nasza łazienka będzie sprawiać wrażenie nawet dwukrotnie większej. Ciekawym pomysłem jest lustro stojące. Może ono pełnić rolę zarówno lustra głównego (zamiast tego nad umywalką), jak i dodatkowego, aby móc się widzieć w trakcie, a także po kąpieli.
Jeśli stawiamy na minimalizm, możemy zawiesić małe lustro łazienkowe w bardzo ozdobnej i dekoracyjnej ramie. Jednak nie może ono być za małe – uniemożliwi nam swobodne przeglądanie się w nim. Minimalny rozmiar lustra to taki, kiedy swobodnie stojąc przed nim widzimy całą głowę i szyję. Pamiętajmy, że im mniejsze lustro, tym większy problem z zawieszeniem go na odpowiedniej wysokości.

Ta idealna wysokość, to taka, gdy nie musimy stawać na palcach lub schylać się, aby zobaczyć swoją twarz. Pamiętajmy, że lustra nie dopasowujemy tylko do swoich gabarytów, ale także do wzrostu innych domowników, a także gości, którzy w przyszłości również będą korzystać z naszej łazienki.

Zanim powiesimy lustro, musimy zaplanować jego oświetlenie. Najlepsze będzie to, które znajdzie się pomiędzy taflą, a osobą przed nim stającą. Należy unikać wieszania lustra naprzeciw okna – światło będzie się odbijać, co może utrudniać nam przeglądanie się.

A teraz ciekawostka, która zainteresuje każdą Panią. Angielski designer, James Irvine, w trosce o kobiece samopoczucie, stworzył lustro poprawiające nastrój. Zainstalował przy lustrze w łazience światło niwelujące zmarszczki. Wystarczy delikatnie pokręcić gałką, a czas cofa się o kilka lat.

Ostatnim aspektem, o którym musimy koniecznie pamiętać to zapobieganie parowaniu luster. Jest to bardzo częsty problem, pojawiający się szczególnie w małych łazienkach. Aby temu zapobiec, wystarczy do tylnej tafli przymocować specjalną matę grzewczą. Podłącza się ją do głównego włącznika światła, więc działa tylko wtedy gdy światło jest zapalone. Pobieranie energii wychodzi na poziomie standardowej żarówki.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)