Magnetyczny Shogun

blok na noże

fot. blok na noże

Czasy shogunów nie zginęły w mrokach dziejów, bo kultywuje je… współczesna kuchnia. Japonia zaczyna panować w europejskiej świadomości, domu i kuchni całkiem niepodzielnie. Prawie każdy wie, co to sushi, sake, czy sashmimi. Wielu degustuje obiad, posługując się z wprawą pałeczkami. Jeszcze większe grono kroi niewyobrażalnie ostrymi japońskimi nożami, ostrzy na japońskich kamieniach ceramicznych, zaopatruje się w orientalne naczynia.

Przeczytaj również: Fototapety – Pojazdy

O japońskiej herbacie nie trzeba nawet wspominać. Inwazja Japonii w słowiańskiej kulturze rozpoczęła się na dobre.
Trzeba jeszcze jednego elementu, by kuchnia w niczym już polskich, tradycyjnych przestrzeni nie przypominała. Pięknie udekoruje ją, biorąc w swoje władcze panowanie cenne japońskie ostrza, na wskroś orientalny, luksusowy magnetyczny blok na noże (link) marki Masahiro.

Przeznaczony dla sześciu tradycyjnych, japońskich noży, np. Haiku marki Chroma, blok magnetyczny stworzony jest z wysokiej jakości mocnego drewna bukowego w naturalnym kolorze. Blok jest zjawiskowo asymetryczny. Kiedy spojrzeć na niego z boku, przypomina szykującego się do ataku wojownika. Jest zadziorny, trochę agresywny w formie. Zdaje się zastygać w bezruchu oczekiwania na akcję, którą lubi. Kiedy spojrzeć na blok Masahiro z przodu, zdumiewa jego wyniosła, monumentalna powaga. Blok nie jest duży, bo zaledwie 24.5 centymetrowej wysokości, buduje jednak wrażenie dostojeństwa za sprawą lekko rozchylającej się podstawy, która jest szersza o 3 centymetry w stosunku do górnej części bloku. Co ciekawe, blok Masahiro ma różne wymiary z przodu i z tyłu (szerokość 14 cm i 11 cm). Co zdumiewa w jego konstrukcji, to zaplanowana asymetria buduje wrażenie przemyślanej harmonii rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Uwagę zwracają czarne listwy magnetyczne, które pozwalają bezpiecznie osadzić w bloku noże o długości ostrza do 22 centymetrów. Uroku całości nadaje nazwa marki – Masahiro – zdobiąca frontową listwę.
Mimo iż noże umieszcza się w bloku pod lekkim skosem, całość jest doskonale stabilna i ergonomiczna, gdyż nachylenie otworów pozwala na szybkie i łatwe wyjęcie kutego dzieła japońskiej sztuki.
Dzięki blokowi Masahiro w kuchni zapanuje ład, a niezwykłe noże, które pozwolą przygotowywać coraz wykwintniejsze potrawy, będą odpowiednio przechowywane.

Sklep www.smakprostoty.pl poleca blok Masahiro jako doskonały prezent dla tych, którzy urządzają kuchnię w japońskim stylu.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)