Marcel III G2 ENERGO PLUS – dom z dobrą energią

Marzymy o pięknym domu, w którym będziemy czuć się bezpiecznie. Kiedy zastanawiamy się nad wyborem idealnego projektu, powinniśmy wziąć pod uwagę funkcjonalność rozkładu pomieszczeń, a także możliwość zastosowania innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą zmniejszyć koszty ogrzewania i eksploatacji budynku. Jedną z rozważanych opcji powinien stać się dom parterowy Marcel III G2 ENERGO PLUS.

Przestrzenny parter i poddasze użytkowe

Projekt domu jest skierowany do 4-5 osobowej rodziny. Wszystkie

Projekt domu Marcel

fot. Projekt domu Marcel

pokoje rozplanowane są na parterze. Na 130 m² znajduje się kuchnia ze spiżarką, salon, dwie mniejsze oraz jedna większa sypialnia, przestronna łazienka oraz hol, w którym zostało wydzielone miejsce na schody prowadzące na poddasze. Domownicy będą mogli skorzystać również pomieszczenia gospodarczego (kotłowni) oraz z garażu, mieszczącego dwa samochody osobowe. Wejście do domu jest częściowo zadaszone.

Na poddaszu projektant nie zaplanował żadnych pomieszczeń, więc przestrzeń możemy samodzielnie rozplanować. Do dyspozycji mamy 66,5 m². Taką powierzchnię można ciekawie zaaranżować, zyskując dodatkowe miejsce do pracy lub wypoczynku.

Dobra energia przepływa przez dom

Projekt Marcel

fot. Projekt Marcel

Parterowe domy niestety słyną z tego, że są bardzo trudne do ogrzania. Jednak w projekcie domu Marcel III G2 ENERGO PLUS zaproponowano takie rozwiązania, które mają wpłynąć na zapewnienie komfortu cieplnego mieszkańców. Zastosowano szerokie okna i przeszklenia, zapewniające wysoki poziom naświetlenia wnętrz. Wpadające światło słoneczne będzie ogrzewać, np. salon czy kuchnię. Przed przegrzaniem chronią szczelne żaluzje. Możliwe jest także zainstalowanie pompy ciepła oraz systemu solarnego. Mieszkańcy mogą także liczyć na ogrzewanie podłogowe. Projektanci zaproponowali również wdrożenie systemu wentylacyjnego, który pozwala na odzyskiwanie ciepła, a tym samym zmniejszenie kosztów ogrzewania budynku.

Przechowywanie

Osoby, które mają wiele rzeczy, nie muszą poświęcać poddasza, aranżując tam pomieszczenia gospodarcze. Istnieje możliwość podpiwniczenia budynku. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń, a poddasze może stać się strefą relaksu i odpoczynku.

Sprawdź więcej projektów domów energooszczędnych na stronie Pracowni Projektowej Archipelag.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)