Marena w nowej odsłonie

salon

fot. salon

Wybór podłogi to niejednokrotnie bardzo trudna decyzja. O ile grubość, wytrzymałość czy płyta nośna podyktowane są wymogami miejsca, które urządzamy, o tyle odpowiednia kolorystyka stanowi często największy dylemat, a dostępne wzory nie do końca komponują się z całą aranżacją. Rozwiązanie problemu i dopasowanie dekorów do stylu mieszkania ułatwi bogata kolekcja laminowanych paneli podłogowych Marena firmy Witex, w tym 6 nowych wzorów w pełnej desce.

Przeczytaj również: Magnetyczny Shogun

Różnorodność to jej drugie imię

salon

Przeczytaj również: Stół w świątecznej oprawie

fot. salon

Kolekcja laminowanych paneli podłogowych Marena niemieckiej firmy Witex nie od dziś znana jest na rynku ze swej szerokiej oferty dekorów. Paleta kolorystyczna podłóg Marena jest tak bogata, że z łatwością dopasujemy wzór, strukturę oraz kolor do zaplanowanej aranżacji domu lub mieszkania. W kolekcji odnajdziemy zarówno bardzo jasne odcienie, tradycyjne, naturalne barwy, szarości, jak i ciemne brązy aż po wenge. Wybierać możemy także spośród klasycznych dekorów drewna, takich jak dąb, klon, orzech czy buk lub imitacji egzotycznych gatunków, jak pekan amerykański, toskańska pinia, a nawet bambus. Wśród kolorystycznych propozycji znaleźć można wzory zarówno w pełnej desce, dwu-klepce oraz trój-klepce, różniące się także strukturą powierzchni – klasyczną, matową lub wyczuwalną fakturą naturalnego drewna. Duża popularność, jaką cieszą się ostatnio panele podłogowe w pełnej desce, skłoniła projektantów firmy Witex do stworzenia nowych wzorów w tej postaci. Kolekcja 24 dekorów Marena rozszerzona została więc o 6 nowych propozycji w pełnej desce i o wyczuwalnej strukturze, dostępnych jedynie na polskim rynku – ciemny i jasny cyprys (Cyprys i Cyprys meteora), dwie propozycje dębu (Dąb Cambridge i Dąb stary), egzotyczne Merbau plataeu oraz klasyczny Orzech cevennes. Dzięki kolekcji Marena nie będziemy musieli już dłużej iść na kompromisy, a wybrany wzór będzie perfekcyjnie komponował się z całą aranżacją.

panele podłogowe

fot. panele podłogowe

Siła tkwi w funkcjonalności

przedpokój

fot. przedpokój

Kolorystyczne dopasowanie podłogi to bardzo istotny aspekt aranżacji wnętrz. Nie możemy jednak zapomnieć, że powinna nam ona służyć przez długi czas, dlatego równie ważne jest by była trwała i odporna na zużycie. Kolekcja Marena firmy Witex łączy w sobie te wszystkie cechy. Te ośmiomilimetrowe panele o klasie ścieralności AC4 są bardzo odporne i wytrzymałe, co zostało potwierdzone dożywotnią gwarancją na stabilność produktu i połączenia oraz 25-letnim zabezpieczeniem na przetarcia, zaplamienia i odbarwienia powierzchni laminatu. Dzięki temu bez obaw możemy ich używać w miejscach narażonych na intensywne eksploatowanie, takich jak korytarz lub kuchnia (klasa użyteczności 23 – pomieszczenia mieszkalne, 32 – wnętrza publiczne). Warto również podkreślić, że w panelach podłogowych Marena firmy Witex zastosowana została płyta nośna HDF-Protect® o podwyższonej odporności na działanie wilgoci, co w połączeniu z impregnowanymi krawędziami uchroni je przed pęcznieniem i ewentualnym zniszczeniem. Dodatkową zaletą jest fakt, że kolekcję Marena układać można na ogrzewaniu podłogowym oraz opcjonalnie można je zintegrować z matą wyciszającą Sound Protect Eco Plus. Pozwoli to stworzyć w naszym mieszkaniu przytulne i estetyczne gniazdko.

Ile to razy musieliśmy stawać przed wyborem – funkcjonalność, czy odpowiednia kolorystyka. Dzięki kolekcji laminowanych paneli podłogowych firmy Witex podejmowanie takich decyzji odejdzie w niepamięć.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)