Markowe ważenie

waga kuchenna

fot. waga kuchenna

Dziś stanęliśmy przed nie byle jakim dylematem. Upiec doskonały sernik ściśle według przepisu, czy odważyć się i zrobić coś całkiem po swojemu? Przetworzyć proporcje, zmienić recepturę i zaryzykować eksperyment? Tylko po co, skoro już ktoś przed nami uściślił i obliczył ilość składników niezbędnych do upieczenia tego wyjątkowego przysmaku.

Przeczytaj również: Doświetlone meble

W takich chwilach okazuje się, jak niezastąpionym sprzętem kuchennym jest waga. Garnek można zamienić na głęboką patelnię, drewniane mieszadełko na łyżkę. Ale czym zastąpić wagę?
Waga kuchenna to sprzęt dziwny, bo zasadniczo niezauważalny. Sięga się po nią tylko wtedy, gdy trzeba precyzyjnie odważyć produkty. Poza tym – stoi z boku, często schowana wstydliwie w półce. Włoska firma Bugatti zdecydowała się odmienić ten zły kuchenny nawyk, tworząc wagę o zupełnie niepospolitej formie. Wagę, która waży i zdobi.

Waga Arco (link) czerpie inspirację z dzieł designerów luksusowych sportowych samochodów Bugatti. Jej analogowy zegar, odmierzający składniki do 2 kg, przyciąga wzrok jak magnes. Specyficzne jest to, iż tylko część zegara wagi Arco posiada opisany cyferblat. Przypomina w ten sposób obrotomierze markowych bolidów.
Oczywiście, Bugatti nie przepuściłoby okazji, by nie dodać gdzieś rasowego, krwistoczerwonego elementu. W tym przypadku wdzięcznie odchylająca się wskazówka wagi przenosi myśl na tory wyścigowe. Podobnie jak najszybsze samochody, Arco jest stworzona do dynamicznego, pełnego pasji działania.
Stalowy zegar umieszczony jest pod drewnianym łukiem, budującym podstawę wagi Arco. Buk w kolorze czereśni, z którego wykonany jest wagowy „tunel”, nadaje całości masywnego, przysadzistego i bardzo eleganckiego wyglądu.
Misa z wysokiej jakości stali szlachetnej wspiera się na czarnym kielichu szali, która doskonale komponuje się z łukiem podstawy.
Masywna waga o wymiarach 23 x 18 x 22,5 cm to urządzenie do zadań specjalnych. Do ekstremalnie szybkiego i doskonale precyzyjnego ważenia, odmierzania i szykowania produktów na najpyszniejsze ciasta świata. To kuchenne dzieło sztuki użytkowej wyszło spod ręki osławionego już współpracownika włoskiej firmy Bugatti – Andreasa Seegatza i grupy Stars Milano.
Iście sportowa waga Arco, włoskiej firmy Bugatti, może stać się prezentem dla kochających szybkie kuchenne wyczyny i bicie rekordów smaku.

Zobacz również: Drzwi przesuwne w domu

Ekspresowo ważący na Arco, nie „na oko”, sklep www.smakprostoty.pl piecze ciasta i z upodobaniem tyje, nie mogąc uwolnić się spod uroku Bugatti.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)