Meble dla dzieci, które nie starzeją się, a dorastają

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

W czasach zwariowanych pod względem stabilności ekonomicznej, coraz częściej zastanawiamy się, czy produkt jest naprawdę wart zakupu. Jaki jest stosunek ceny do jakości? Czy dany przedmiot ma szansę służyć dłużej niż tylko kilka miesięcy? Urządzenie pokoiku dla dziecka także musi być mądrze przemyślane. Szczególnie, jeżeli za kilka lat nie chcemy zaczynać od początku.

Zobacz również: Pokój marynistyczny

Dzieciaki bardzo szybko rosną. Maluszki dopiero co raczkujące, prawie z dnia na dzień dorastają, idą do szkoły i zmieniają zainteresowania. Nie raz wydarzy się, że dziewczynka, wcześniej zainteresowana wróżkami, kilka lat później zacznie się buntować i jej uroczy, pastelowy pokoik przestanie jej się podobać.

Kolekcja mebli Mini

fot. Kolekcja mebli Mini

Jest to bardzo ważne, aby meble, które tworzą dziecięce królestwo były jednocześnie charakterystyczne i proste. Dzięki temu, będzie można dopasować je do zmieniającego się charakteru młodego, kształtującego się ciągle użytkownika. Jeżeli mają służyć przez wiele lat, muszą odznaczać się dobrą jakością.

Urządzenie dziecięcego pokoju nie musi być wcale zwyczajnym wydatkiem. Powinna być to przemyślana inwestycja, nie tylko z szacunku dla naszych portfeli, ale także z szacunku dla środowiska. Też z tego powodu powinniśmy zdecydować się na firmę, produkującą lokalnie. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu nie tylko wspieramy polską gospodarkę, ale takie firmy nie korzystają z międzynarodowych usług transportowych. W ten sposób nie przyczyniają się znacznie do zanieczyszczania wynikającego z używania w biznesie mnóstwa TIR-ów, statków i samolotów.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Meble Pinio są produkowane w Polsce, przez firmę Drewnostyl, która zajmuje się wytwarzaniem mebli z litego drewna sosnowego od ponad 20 lat. Ich mądre meble dziecięce dorastają i zmieniają się wraz z dzieckiem. Łóżeczko, komoda i przewijak np. z serii Tolo, można samodzielnie, w domu dostosować do etapu rozwoju dziecka. Seria będzie się rozwijać razem z maluchem. Jest przy tym solidna i nowocześnie zaprojektowana, że większość mebli będzie pasować także do już zupełnie dorosłej sypialni.

Tolo to zresztą tylko jeden z wielu przykładów dobrze przemyślanych i sprytnie zaprojektowanych mebli Pinio. Minimalistyczna seria Mini, lub inspirowana szwedzkim, solidnym wzornictwem rustykalna Nostalgia – obie raczej nigdy nie wyjdą z mody.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Ponadczasowa kolekcja Parole z założenia ma trafiać zarówno do dzieci, jak i młodzieży. Zdobienia mebli inspirowane były stylem prowansalskim. Do mebelków dopasowano urocze grafiki, które pomagają stworzyć klimat w pokoju dziecięcym. Istnieje także możliwość odwrócenia drzwiczek, dzięki czemu meble znowu staną się zupełnie neutralne. Nadruki mogą także zostać spersonalizowane imieniem dziecka.

Funkcjonalność, to zaraz obok jakości i estetyki najważniejsza cecha mebla. To, czy sprawdzi się on przez wiele lat, definiuje jego faktyczną jakość. Firma z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku musi zdawać sobie z tego sprawę. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)