Mermaid Properties rusza z Jasną

Jasna Residence, spółka portfelowa wchodząca w skład grupy Mermaid uzyskała pozwolenie na budowę i rewitalizację prestiżowej kamienicy przy Placu Dąbrowskiego.

Pozwolenie dotyczy przebudowy i rozbudowy kamienicy Jasna Residence zlokalizowanej przy ul. Jasnej 26, która znajduje się w samym centrum Warszawy – niedaleko ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej oraz w sąsiedztwie Parku Saskiego. Nieruchomość zostanie przekształcona w nowoczesną i luksusową wielofunkcyjną kamienicę śródmiejską. W ramach projektu istniejący budynek zostanie całkowicie zrewitalizowany, a dodatkowo inwestor dobuduje nowe skrzydła na wewnętrznym dziedzińcu.
Obecnie nieruchomość przy ul. Jasnej 26 to świetnie zlokalizowana kamienica z lat 40. XX wieku, która powstała na fundamentach przedwojennego hotelu Victoria. Mermaid Properties planuje zakończyć jej rozbudowę oraz rewitalizację do końca IV kwartału 2010 roku. Sprzedaż lokali rozpocznie się w połowie 2009 roku.

W rozbudowanej kamiennicy powstanie 37 lokali o powierzchni od 80 mkw. do 192 mkw. oraz 2 lokale komercyjne na parterze. Budynek posiadać będzie dwupoziomowy garaż podziemny z 52 miejscami parkingowymi, z wjazdem od ulicy Jasnej. Na ostatnim piętrze znajdować się będą zielone tarasy z widokiem na Plac Dąbrowskiego i okolicę. Projekt przewiduje powstanie mini centrum rekreacyjnego z sauną, jacuzzi oraz siłownią. Inwestor planuje rozpocząć prace budowlane w II kwartale przyszłego roku.
– Obecnie obserwujemy znacznie więcej zapytań ze strony osób chcących zakupić lokale z przeznaczeniem na biura niż na mieszkania w segmencie 100 – 200 m2 – mówi Wojciech Witkowski, Wiceprezes Mermaid Properties Sp. z o.o. – Dlatego też kamienica, która pierwotnie miała być jedynie rezydencją, będzie, na wzór miast zachodniej Europy typową, nowoczesną, śródmiejską kamienicą o funkcji mieszanej. Wystąpiliśmy już o stosowne zgody na modyfikację funkcji.

Mermaid Properties Sp. z o.o. to firma specjalizująca się w budowie i rewitalizacji budynków mieszkalnych oraz biurowych. W jej portfolio znajdują się m.in. projekty takie jak: Pałac Młodziejowskiego na warszawskiej Starówce oraz budynki biurowe: Prosta 69 Bussines Centre w Warszawie, Cross Point Łódź. Spółka realizuje projekty dla inwestorów z Wielkiej Brytanii, Hiszpanii oraz Polski.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)