Męskie ostrza, czyli prezent dla kreatywnego faceta

noże

fot. noże

Mężczyźni, jak powszechnie wiadomo, kochają być rozpieszczani. Niczym mali chłopcy cieszą się z gadżetów, które sygnują swoim logo znani producenci. Męski pociąg do rzeczy ładnych kryje w sobie pragnienie przeżycia przygody i skoku adrenaliny. Niestety, codzienność wbija faceta w przyziemność i garnitur, adrenalinę podnosząc nade wszystko w pracy.

W takim nużąco-wyczerpującym świecie trzeba zadbać o dobre samopoczucie ukochanego mężczyzny, by zrewanżował się tym samym. I ojciec, i mąż i narzeczony, czy przyjaciel z zachwytem i pasją zrealizują się w roli kuchennych mistrzów, gdy dostaną w prezencie nóż nad nożami. Krótko podpowiemy płci pięknej, bezradnie rozglądającej się wśród natłoku męskich prezentów, co na pewno trafi w Jego upodobania i wybredne gusta.

noże

Przeczytaj: Nowoczesne lustra

fot. noże

Pierwszy na naszej „ostrej” liście przebojów noży XXI wieku jest przyspieszający bicie serca projekt Porsche Design Studio – noże Zen-Sation. Zniewalają doskonałym designem, damasceńskim ostrzem i, rzecz jasna, nazwą studia designerskiego. Który z modnych facetów nie chciałby dostać okularów, czy kurtki tej cenionej na całym świecie firmy? Takie gadżety jednak sporo kosztują. Wiele przystępniejsza jest cena noża, bo i najróżniejszymi domowymi sprzętami i akcesoriami zajmuje się Porsche Design Studio.
Noże Zen-Sation (link), zaprojektowane dla japońskiej marki Chroma, to kolejny hołd złożony Japonii zaklętej w ostrzu. Już raz ostre produkty firmy Chroma – noże Type 301 – podbijały świat, nosząc podpis rozpoznawalnego na całym świecie F.A. Porsche, guru motoryzacji i założyciela Porsche Design Studio. Teraz przyszła kolej na ciąg dalszy kuchennych zjawisk.

Każdy nóż Zen-Sation posiada unikatowy numer seryjny. Wniosek z tego, że będzie można wręczyć ukochanemu prezent, który jest jeden jedyny na świecie. Druga kwestia – każdy nóż posiada wyjątkowo eleganckie, skórzane etui. Całość mieści się w metalowym pudełku z logo marki Chroma. Prezent jak się patrzy!
Aż 32 warstwy ultraostrej japońskiej stali otulają rdzeń ze stali VG14. Efekt? Genialnie ostry, ergonomiczny, bajerancki nóż. W serii Zen-Sation znajdują się różnej długości noże kucharza i nóż Santoku. To najpopularniejsze i najbardziej funkcjonalne ostrza. Prezent jak znalazł dla każdego mężczyzny, który realizuje się artystycznie w kuchni.

Drugi pomysł na podarunek dla kreatywnego, gotującego macho to seria odkrywczych, kompletnie czarnych, kultowych noży Pure Black, marki Stelton. Nim jeszcze pojawiły się na sklepowych półkach, już poznał je cały świat. Noże Pure Black (link) przyniosły swoim twórcom, w ciągu zaledwie trzech miesięcy od premiery, aż cztery prestiżowe nagrody za design: Global Innovator Award Honorees 2011, New York International Gift Fair 2011, Formland Design Award 2011 i Red Dot Design Award – best of the best 2011.

Sebastian Holmbäck i Ulrik Nordentoft zawęzili swój projekt do absolutnego minimum. Seria liczy sobie, na razie, trzy noże – dwa noże kucharza o różnej długości i do złudzenia przypominający kreskówkowe zwierzę nóż do pieczywa i owoców cytrusowych. Całość wykuta jest z luksusowej stali chromowej, którą pokryto czarną, oksydowaną powłoką. Na tym tle doskonale wyróżnia się logo znanej na całym świecie duńskiej marki Stelton.

Ten najczarniejszy z czarnych zestawów można powiesić na zaprojektowanej specjalnie dla niego minimalistycznej, białej listwie magnetycznej Pure White.
Wystarczy pomachać ukochanemu facetowi przed oczyma takimi nożami, a nie wyjdzie z kuchni do samego końca świata, karmiąc drogą „połowę” najlepszymi smakołykami, które pokroi z pomocą genialnych ostrzy na miarę XXI wieku – nożami Zen-Sation marki Chroma, czy Pure Black firmy Stelton.

Znający męskie gusta, prowadzony przez faceta nie tylko dla facetów, sklep www.smakprostoty.pl (link) kusi nożami nie z tej ziemi.

Krystian Wawrzyczek – specjalista z zakresu żywienia, technik i technologii kulinarnych
Joanna Gawlikowska

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)