Miedź wraca na salony

dekoracje i akcesoria kuchenne

fot. dekoracje i akcesoria kuchenne

Metalem, który w ciągu ostatnich kilku lat królował w naszych wnętrzach, była stal szlachetna. Srebrny kolor, błyszczące lub satynowe wykończenie, względnie delikatny, wytłaczany wzór – to elementy, które pojawiały się w wielu domach.

Niemal każda, licząca się marka miała w swojej kolekcji akcesoria wykonane z tego materiału. Na szczęście moda po jakimś czasie staje się monotonna, zaczyna ewoluować, zmieniać się, przychodzą inne trendy. Jednym z nich jest obecność nowych metali – po chłodnej stali przyszła pora na ciepłą miedź i złotawy mosiądz. Oba te materiały, nieco zapomniane, powracają w wielkim stylu za sprawą marki Stelton. Ta znana, duńska firma zachwyciła świat po raz kolejny, tym razem rozkochując miłośników designu w mosiądzu i miedzi. Wykonane z tych materiałów dodatki są niczym powiew świeżości we wnętrzach – ożywiają je, wprowadzają ciepły blask oraz, co najważniejsze, pięknie komponują się ze stalowymi elementami. Mieszając różne metale, możemy uzyskać ciekawe zestawienia, piękne kompozycje i intrygujące kontrasty. Jeśli chcemy dodać wnętrzu delikatnych, subtelnych miedzianych refleksów, wybierzmy drobne akcesoria, np. świeczniki z serii Papilio Uno albo subtelne, smukłe świeczniki Reflection. Nieco bogatszy efekt uzyskamy, sięgając po serię Tangle, w której obok patery na owce i małego wazonu znajdziemy dostojny, ponad 35-centymetrowy wazon, który wystarczy, by zmienić charakter wnętrza – obejrzyj na stronie.

Jeśli marzy nam się drobna, ale widoczna zmiana proponujemy elegancką lampkę oliwną z serii Classic, która wyszła z rąk prawdziwego mistrza designu – Erika Magnussena. Ten stylowy, otulony miedzią dodatek sprawi, że nasz pokój zaleje fala ciepłego światła. Lampką oliwną możemy bez obaw rozświetlić także wieczory w ogrodzie, gdyż nadaje się do używania na zewnątrz. A co jeśli marzą nam się zmiany w kuchni, czy jadalni? Na szczęście Stelton i na to ma rozwiązanie – kultowe termosy z serii Classic są teraz dostępne także w miedzianej i mosiężnej odsłonie. Połączenie wyjątkowych materiałów i zachwycającego designu sprawia, że termosy przypominają dzieła sztuki, a nie przedmioty codziennego użytku.

Wiele osób obawia się inwestowania w miedziane i mosiężne dodatki ze względu na naturalny proces patynowania. Oczywiście proces ten jest w przypadku tych metali zupełnie naturalny i nieunikniony, ale można mu bardzo łatwo zaradzić. Wystarczy kupić specjalny preparat do czyszczenia i polerowania tych metali lub specjalną szmatkę. Kilka chwil sprawi, że będziemy ponownie cieszyć się gładkimi, połyskującymi dodatkami. Warto jednak dać szansę patynie, która sprawia, że przedmioty stają się wyjątkowe, a ich wykończenie jest jedyne w swoim rodzaju. Jeśli cenimy sobie przedmioty niebanalne, z duszą, propozycje marki Stelton na pewno spełnią nasze oczekiwania.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)