Mieszkanie bez komarów, czyli moskitiery

moskitery

fot. moskitery

Latem najmilszy i najcieplejszy nawet wieczór potrafią zepsuć komary. By uniknąć ich inwazji wieczorem, warto zabezpieczyć w ciągu dnia okna moskitierami, by uniemożliwić im przedostanie się do mieszkania czy domu.
Takie moskitiery można zamontować w każdej chwili. Nie naruszają konstrukcji okna, nie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie profili okiennych.
Najprostszym rozwiązaniem jest moskitiera ramowa. To najpopularniejsza forma zabezpieczenia przed insektami. Wykonana z aluminiowej ramy z naciągniętą siatką. Mocuje się ją bezinwazyjnie, na przykład za pomocą obrotowych rygielków, dzięki czemu jej montaż i demontaż są bardzo proste i szybkie. Nie ogranicza funkcjonalności okna oraz widoczności.
Innym rozwiązaniem jest moskitiera rolowana przeznaczona do montażu we wnękach okiennych. Ma mechanizm sprężynowy, który poprawia komfort obsługi. Jest wyposażona w prowadnice oraz mechanizm sprężynowy, który pozwala szybko rozwijać i zwijać siatkę do kasety, tworzy szczelny układ zatrzymujący insekty. Można zastosować sterowanie łańcuszkiem umieszczonym z jednej strony siatki. Łańcuszek ułatwia obsługę szerokiej moskitiery. Blokowanie moskitiery odbywa się za pomocą hamulca łańcuszka.
Na rynku pojawiły się tez moskitiery mocowane do profilu okiennego na rzepy. Kupuje się je zapakowane w pudełku. W komplecie jest taśmy samoprzylepna z rzepem, którą przykleja się do ram okna. Zaś siatka przeciw owadom ma wszytą drugą cześć rzepa, dzięki czemu łatwo mocujemy ja do obramowania. Równie łatwo moskitierę demontujemy. Kupując wybrany model takiego zabezpieczenia, zwróćmy uwagę czy producent deklaruje, że taśma samoprzylepna nie pozostawia śladów po jej odklejeniu.

Więcej informacji na http://poradnik.veka.pl/

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)