Mieszkanie szczególnie urządzone

salony

fot. salony

Powiedzenie, że diabeł tkwi w szczegółach, szczególnie w przypadku aranżacji wnętrz, jest trafne. Ciekawy projekt, choć niezbędny, stanowi zaledwie połowę sukcesu. Jeśli marzy nam się mieszkać wygodnie i stylowo, równie wiele uwagi poświęćmy stylizacji domowej przestrzeni. Na jakie elementy wystroju szczególnie warto zwrócić uwagę?

Stylizacja mieszkania, nawet osobom debiutującym w tej sztuce może sprawić sporą przyjemność. Szczególnie, jeżeli wiemy, co, gdzie i dlaczego warto zastosować, aby domowym wnętrzom dodać niepowtarzalnego charakteru.

Unikaj rutyny
Współczesne projekty wnętrz coraz częściej skłaniają się w stronę praktycznego minimalizmu. Pierwszeństwo dla jasnych barw, prostych form i naturalnych materiałów stanowi doskonałe wyjście do zastosowania wyrazistych dodatków, które urozmaicą i wprowadzą nutę oryginalności do całej stylizacji. Jak mówi Anna Poprawska z Homebook.pl „Sprytnym zabiegiem aranżacyjnym jest np. umiejętne operowanie kontrastowym kolorem. Sprawdzi się to zwłaszcza we wnętrzach o niedużym metrażu, gdzie dominują jasne, pastelowe barwy. Intensywny odcień czerwieni, zieleni, różu czy modnej morskiej mięty z pewnością wprowadzi do wnętrza bardziej nowatorski look. Utrzymany w takiej konwencji kolorystycznej ręcznik, kosz na śmieci czy dywanik ożywi pomieszczenie, a nas powstrzyma przed popadaniem w aranżacyjną rutynę.”

Daj coś od siebie

łazienka

fot. łazienka

Do zmiany charakteru wnętrza, np. z chłodnego na bardziej przytulne, nie trzeba wiele. Jeżeli zależy nam, by ocieplić nasze cztery kąty sięgnijmy po dodatki, które mówią więcej o naszym guście i pasjach. „W domu czujemy się dobrze, gdy koresponduje on z naszym sposobem postrzegania świata. Wykorzystajmy to. Bawmy się formą i otaczajmy tym, co lubimy. W formie fototapety możemy wykorzystać ciekawe zdjęcia z podróży, ręcznie haftowane poduszki z modnym kwiatowym wzorem niech ozdobią skórzaną kanapę, a stary plakat z ulubionego filmu podkreśli nastrój gabinetu czy sypialni. Jeśli zachowamy odpowiedni umiar, takie biograficzne akcenty dekoracyjne mogą pomóc nam w stworzeniu ciekawego, a co najważniejsze bliskiego nam wystroju.” – mówi ekspert.

Baw się formą
Dodatki we wnętrzu wykorzystujmy nie tylko do ozdoby, ale i zwiększenia wygody. Jak podpowiada Anna Poprawska: „Modnym i bardzo praktycznym elementem wystroju wnętrz jest pokrywanie ścian specjalnym rodzajem czarnej matowej farby, po której można pisać kredą. Tak przygotowana powierzchnia z powodzeniem zastępuje tradycyjną tablicę. Zamiast przyklejać listę zakupów, przypomnień na lodówce ważne dla nas rzeczy możemy wypisać…wprost na ścianie. Jest to praktyczne, ale też w ciekawy sposób urozmaica aranżację wnętrza.”

Nie bój się eksperymentować

przedpokój

fot. przedpokój

Trendy architektoniczne bywają zmienne. Zamiast więc przywiązywać się do jednej aranżacji, warto już na etapie projektu przemyśleć wystrój mieszkania w taki sposób, by móc szybko i przy nakładzie nawet niewielkich kosztów zmienić dotychczasowy styl. „Podobnie jak biżuteria dopełnia strój, tak dodatki we wnętrzu odpowiadają za określony design każdego pomieszczenia.” – mówi ekspert Homebook.pl i dodaje – „Stawiając na elementy modułowe lub też niewymagające demontażu, możemy bez problemu zastąpić je innymi. Podmiana czarnego dywanika na żółty, białych zasłon na pomarańczowe czy zakup kolorowych pokrowców na krzesła nie wymaga przeprowadzenia generalnego remontu, a odkrywa nowy wymiar wnętrza. I choć pozornie niewiele zmienimy, końcowy efekt może nas zaskoczyć. Na tym też polega cała sztuka operowania dodatkami. Jak za dotknięciem magicznej różdżki – otwierają nas na nieograniczone możliwości kreacji.”

Wyraziste i przemyślane dodatki pozwolą nam podkreślić atuty domowego wnętrza i zręcznie zakamuflować jego niedoskonałości. Więcej inspiracji związanych z efektownymi elementami dekoracyjnymi i ich zastosowaniem w stylizacji znajdziemy na portalu www.homebook.pl. Prace doświadczonych architektów i projektantów wskażą nam dobry kierunek, by wystrój naszego mieszkania był…szczególnie udany.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)