Mieszkaniec Małego Miasteczka

Klucze do wymarzonego M

fot. Klucze do wymarzonego M

Ceny mieszkań w dużych miastach często znacznie przekraczają możliwości finansowe zainteresowanych osób. Osoby spragnione własnego „M” szukają więc alternatywy dla drogich inwestycji w centrum miast, wybierając obrzeża lub mieszkania w pobliskich wsiach. Mimo, że koszt samego lokalu jest niższy, to płaci się wysoką cenę za dojazdy, czas spędzony w korkach i brak punktów handlowo-usługowych, czy rozrywkowych w pobliżu. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zakup mieszkania w małych miasteczkach.

WROCŁAW kontra TRZEBNICA, OLEŚNICA, OŁAWA…
Nieopodal Wrocławia, bo 24 kilometry na północ leży Trzebnica. To niewielkie miasto jest bardzo dobrze skomunikowane z Wrocławiem – dojazd busem czy samochodem zajmuje ok. 30 minut a obecnie trwają pracę nad budową trasy S5 (łączącą m.in. Trzebnicę ze stolicą Dolnego Śląska), co znacząco wpłynie na skrócenie tego czasu. Swobodnie można więc mieszkać w Trzebnicy, oferującej mieszkańcom znacznie więcej atrakcji, niż tereny wiejskie i pracować, czy uczyć się we Wrocławiu. Podobna sytuacja ma miejsce z Oleśnicą, do której pociągi dojeżdżają z centrum Wrocławia w ok. 40 minut, Kobierzycami – dobrze połączonymi z Bielanami Wrocławskimi i wrocławskimi Krzykami, czy np. Środą Śląską.

A za wyborem małego miasteczka jako docelowego miejsca zamieszkania przemawia wiele argumentów – z najważniejszym na czele: niższą ceną. Od 2015 roku zmieniła się wysokość wymaganego wkładu własnego dla nowych kredytobiorców z 5% do 10%, co może blokować zakup własnego mieszkania w dużych miastach przez osoby mniej majętne. Cena metra kwadratowego lokalu mieszkalnego np. w Trzebnicy jest niższa o nawet 2 tysiące złotych, w porównaniu do mieszkań we Wrocławiu! Dzięki temu można bez problemu wybrać własne „M” i skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych, który od 2015 roku będzie funkcjonował w nieco zmienionej formie (faworyzującej rodziny z dziećmi). W mniejszych miastach życie jest tańsze – warto porównać ceny poszczególnych usług w mieście powiatowym i wojewódzkim. Niejednokrotnie Wrocławianie przyjeżdżają do fryzjera, kosmetyczki, czy warsztatu samochodowego do dobrze skomunikowanych miasteczek. Miłośnicy zdrowego trybu życia w małym mieście bez większych problemów dotrą do lokalnych przedsiębiorców – rolników, sadowników, gospodarzy, pszczelarzy – dzięki którym zaopatrzą się w żywność bezpośrednio od producenta. Jeśli dodatkowo weźmie się pod uwagę fakt zagospodarowania terenu – obecności szkół, żłobków, przedszkoli i pełnej infrastruktury handlowo-usługowej to można dojść do wniosku, że to nie bliskość Wrocławia jest największą zaletą osiedlenia się w pobliskich miasteczkach.

Np. Trzebnica…
Deweloperzy lokalizujący swoje inwestycje w mniejszych miasteczkach nie starają się rywalizować z Wrocławiem. Jeśli ktoś myśli o zakupie mieszkania poza centrum wielkiego miasta powinien przyjrzeć się trzebnickiej inwestycji Bukowe Osiedle – realizowanej przy ulicy Oleśnickiej. W pobliżu osiedla znajduje się jedna z najpiękniejszych części miasta – kompleks uzdrowiskowy z XIX i XX wieku. W skład kompleksu wchodził park zdrojowy, będący częścią Lasu Bukowego. Sam Las Bukowy to niezwykle urokliwe miejsce, chętnie odwiedzane przez amatorów spacerów i joggingu. Mieszkańcy Bukowego Osiedla będą mogli każdego dnia cieszyć się widokiem zieleni za oknem. Jerzy Skalski z firmy PSG Deweloper podkreśla, że największym atutem inwestycji Bukowe Osiedle jest jej standard, znacznie przewyższający obowiązujące normy. Nasze mieszkania wyposażamy w kompletne instalacje, drzwi antywłamaniowe, zewnętrzne rolety aluminiowe, centralne stacje uzdatniania wody i energooszczędne oświetlenie, co znacząco wpływa na koszty eksploatacji lokalu – wylicza Jerzy Skalski. Deweloper gwarantuje klientom całkowite bezpieczeństwo zawieranych transakcji, dzięki zamkniętemu rachunkowi powierniczemu. W praktyce oznacza to wypłatę środków wpłaconych deweloperowi dopiero po przeniesieniu na nabywcę praw własności nieruchomości. Kupuje się więc gotowy produkt, nie obietnicę budowy.

Bukowe Osiedle

fot. Bukowe Osiedle

Bukowe Osiedle

fot. Bukowe Osiedle

O firmie:
Bukowe Osiedle
to nietuzinkowa inwestycja realizowana przez PSG Dewelopera na terenie Trzebnicy. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej Bukowego Osiedla http://www.psgdeweloper.pl/bukowe-osiedle oraz osobistego sprawdzenia postępów budowy.

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)