Mini Rolety z żyłką

roleta

fot. roleta

Jednym z najpopularniejszych obecnie systemów osłon okiennych są Mini Rolety. Nic dziwnego – podbijają serca użytkowników prostym montażem i ceną. Standardowe rozwiązania nie sprawdzają się jednak przy oknach uchylnych. Na szczęście producenci do swej oferty wprowadzili mechanizm żyłkowy, który rozwiązuje ten problem.

Przeczytaj również: Sypialniane trendy 2013

Mini Rolety można kupić właściwie we wszystkich marketach branżowych, a każdy szanujący się producent ma je w swojej ofercie. Powodzenie u konsumentów zawdzięczają przede wszystkim bezinwazyjnemu montażowi – aby przymocować mini roletę nie trzeba używać wiertarki, (wystarczą nożyczki przydatne przy rozpakowaniu produktu i docinaniu żyłki na odpowiednią długość). Dodatkowymi atutami tego produktu są cena oraz możliwości wyboru, gdyż mini rolety dostępne są w bardzo szerokiej gamie wzorów, kolorów i rozmiarów. Szerokości tkanin dostosowane są do typowych okien, jednak istnieje możliwość wykonania na zamówienie, za niewielką dopłatą, rolet o odpowiadającej nam szerokości do niestandardowych rozmiarów okien.

Problem z oknami uchylnymi
Do niedawna nie było dobrego i uniwersalnego sposobu, by roleta przylegała do okna po uchyleniu skrzydła – materiał wisiał wtedy pionowo. „Pierwotnie wymyślono rozwiązanie z dodatkowymi prowadnicami, które trzeba było dokupić i nakleić na oknie wzdłuż wiszącej rolety. Rozwiązanie drogie i mało subtelne, ze względu na przestrzenny kształt i wielkość prowadnic. Trzeba też przyznać, że nie było to rozwiązanie doskonałe pod względem estetycznym.” – mówi Sławomir Kacperski, Menedżer Produktu z firmy Mardom.

Zobacz również: Drzwi z charakterem

Rolety Mini z żyłką
Najnowszym i najlepszym rozwiązaniem okazało się zastosowanie mechanizmu żyłkowego. Roleta prowadzona na żyłce zawsze przylega do okna, niezależnie od tego, czy jest ono uchylone czy zamknięte. „W moim przekonaniu jest to pomysł rewolucyjny, który idealnie wpisuje się w zastosowanie tych rolet. Ten rodzaj rozwiązania w sposób znaczący poprawia walory użytkowe Mini Rolety. Cały zestaw jest bardzo dyskretny, trzeba się przyjrzeć żeby dostrzec dodatkowe elementy.” – mówi Sławomir Kacperski. Ten mechanizm jest bardzo tani – dla przykładu w firmie Mardom znajduje się w pakiecie, bez dodatkowych dopłat.

Montaż mechanizmu żyłkowego
„Montaż jest bardzo prosty, do tego zadania nie potrzeba fachowców.” – mówi Sławomir Kacperski z firmy Mardom. Żyłkę montuje się do górnego uchwytu rolety w istniejące już odpowiednie otwory technologiczne. „Wystarczy przełożyć żyłkę przez właściwy otworek i zawiązać na niej supeł. Potem przekładamy żyłkę przez otwór, który znajduje się na zakończeniu listwy obciążającej tkaninę, a następnie przez otwór uchwytu dolnego żyłki, który również zamontowany jest bezinwazyjnie (wciśnięty na ramie okiennej)” – dodaje Sławomir Kacperski. Należy pamiętać jeszcze o napięciu żyłki przed zawiązaniem dolnego supełka i po kilku minutach możemy cieszyć się funkcjonalną roletą.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)