Mobilne biuro – ściany mobilne, przestawne i parawanowe

biuro

fot. biuro

Nasze potrzeby zmieniają się w zależności od sytuacji. Jednym z trendów wymuszonym przez ten fakt jest idea „mobilnego biura” w którym każdy element umeblowania będzie mógł szybko i łatwo zmienić swoje miejsce.

Firmy, na bieżąco, starają dopasować wygląd i wyposażenie swoich biur do nowego charakteru pracy w biurze. Współczesne biuro to miejsce pracy, gdzie odbywają się liczne spotkania, konferencje, wykłady i szkolenia. Obecnie duży nacisk kładzie się na pozytywne efekty pracy zespołowej, tworząc jednocześnie odrębną przestrzeń dla poszczególnych jednostek. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów, firmy z branży wyposażenia meblowego, oferują rozwiązania, które pozwolą sprostać zmieniającym się potrzebom a jednocześnie zapewnić komfort i ergonomię pracy.

biuro

Zobacz również: Kolor w łazience

fot. biuro

Firma Surfland z Wrocławia, specjalizująca się w aranżacji i wyposażaniu wnętrz biurowych, proponuje jak stworzyć idealne mobilne biuro.
Pierwszym elementem bez którego nie można stworzyć mobilnego biura są ścianki działowe, które pozwalają na reorganizację układu i wielkości poszczególnych pomieszczeń. Pozwalają na to trzy systemy ścian: ściany mobilne przesuwne, ściany przestawne oraz ściany parawanowe.

Wykorzystanie ścian mobilnych do podziału powierzchni pozwala na ich powtórne łączenie, poprzez zaparkowanie wszystkich elementów ściany w jednym miejscu. Pozwala na to specjalny system szyn mocowanych do sufitu. Czas montażu i demontażu ściany zamyka się w przedziale kilku minut!

biuro

Przeczytaj: Kolorowe sypialnie

fot. biuro

Ściany przestawne to estetyczne ściany działowe, pełne bądź przeszklone, które można zastosować w każdym wnętrzu dodając im prze to uroku. Zastosowanie profili z aluminium anodowanego zapewnia wysoką niezawodność konstrukcji. Układ ścian można modyfikować bądź wykorzystać w nowym biurze. Zwykle aż 90% zastosowanych elementów można użyć ponownie.

biuro

fot. biuro

Ściany parawanowe to najprostszy sposób podziału przestrzeni. Mogą być wykorzystane wszędzie tam, gdzie montaż ścian do elementów istniejącej powierzchni nie jest możliwy. Parawany mogą mieć różną wysokość i szerokość, często długie ścianki tworzone są z modułów o odpowiedniej szerokości. Ich wysokość jest ograniczona ze względu na brak mocowania do elementów stałych i wynosi maksymalnie 200 cm. Moduły ścianek można łączyć bądź wykorzystywać jako elementy wolnostojące.
Ścianki parawanowe to połączenie stelaża (ramy aluminiowej) i wypełnienia, którym może być: szkło, plexi, płyta meblowa tapicerowana lub czysta, panel akustyczny bądź połączenie tych elementów.

Meble mobilne stanowią ten szczególny element wyposażenia biura, który pozwala na całkowitą zmianę przeznaczenia pomieszczenia przy niewielkim nakładzie sił i środków. Doskonały przykład stanowią mobilne stoły konferencyjne stosowane zarówno jako biurka, jak i elementy wyposażenia sal konferencyjnych, szkoleniowych i bankietowych.
Mobilne stoły Domino ze składanymi blatami pozwalają na ich ustawienie w pozycji pionowej dla łatwego magazynowania na niewielkich przestrzeniach. 10 złożonych i zestawionych stołów zajmuje powierzchnię zaledwie 2-3 metrów kwadratowych. Stelaże wyposażone są w kółka z hamulcami dzięki czemu stoły można w wygodny i bezpieczny sposób transportować. Stoły mogą być łączone ze sobą przy pomocy specjalnych łączników.
Duża gama rozmiarów i kolorów blatów i stelaży pozwala na dopasowanie stołów do każdego wnętrza.

Idea „mobilnego biura” nadal się rozwija i ewoluuje, a na rynku pojawiają się coraz nowsze i odważniejsze koncepcje mebli biurowych. Biuro to już nie tylko miejsce pracy, to również miejsce spotkań, wymiany informacji, celebrowania ważnych wydarzeń a przede wszystkim miejsce, gdzie rodzą się przełomowe pomysły.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)