Moda na kolor w dziecięcym pokoju

oświetlenie

fot. oświetlenie

W dziecięcych pokojach od lat dominowały dwa pastelowe kolory – różowy i niebieski. Coraz częściej przy projektowaniu mebli i dodatków pojawiają się żywe, intensywne barwy, które wprowadzają dużo energii do pokoi najmłodszych domowników.

Kolorowe rozwiązania wprowadziła do swojej oferty polska marka Lamps&Co., oferująca designerskie akcesoria do pokoi dziecięcych. Do tej pory firma proponowała klasyczne, drewniane podstawy lamp w kolorze białym z wzorzystymi abażurami. Teraz idąc ze światowymi trendami w projektowaniu pokoi dziecięcych rozszerza asortyment o podstawy w intensywnych barwach jak pomarańczowy, granatowy, czerwony, szary, lila róż i niebieski.

oświetlenie

Przeczytaj również: Kubki w swetrach

fot. oświetlenie

Żywe, ciepłe barwy jak czerwień czy pomarańcz pobudzają, wpływają na dobry nastrój i pozytywnie oddziaływają na psychikę. Niebieski natomiast to odcień, który kojarzy się z wodą, niebem i w zależności od tonacji albo będzie działał kojąco i uspokajająco albo zadziała pobudzająco na dziecięcą kreatywność. Kolory w pokoju dziecięcym wpłyną również na kształtowanie i poczucie dziecięcej estetyki – mówi Anna Nawrot, projektantka i właścicielka marki Lamps&Company.

Lampy od Lamps&Company to połączenie skandynawskiej prostoty z amerykańskim luzem. Klasyczne podstawy wykonane są z drewna, pomalowanego dla dzieci, ekologicznymi farbami. Proste w formie abażury przełamują klasykę, wprowadzając nas w klimat zabawy i żywych barw dzięki kolorowym wzorom. Design pokoju dziecięcego można także wzbogacić dzięki pasującym pufom i poduszkom w korespondujących z lampami wzorach.
REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)