Moda na kolor

Włoskie meble Cattelan Italia

fot. Włoskie meble Cattelan Italia

W tym sezonie w urządzeniu wnętrz ważny jest kolor. Modne są zarówno meble o wyrazistych i i intensywnych barwach jak i te stonowane, delikatne i nie rzucające się w oczy. Eksperci Le Pukka concept store podpowiadają w jaki sposób można wprowadzić kolor do domowego wnętrza. Połączmy kolory!

W zależności od możliwości naszego wnętrza w segmencie mebli mamy do dyspozycji różnorodne rozwiązania. Kolorowe regały czy półki na książki ożywią na pewno nasz salon. Co ciekawe, możemy i powinniśmy łączyć kolory – nie bójmy się tego. Zaplanujmy w dużym pokoju np. dwu-kolorową konstrukcję na książki czy płyty. – Na pewno łatwiej będzie wprowadzić kolory do mieszkania osobom, które mają je urządzone w monochromatycznych kolorach. Do czerni i bieli pasują w zasadzie wszystkie barwy i łatwiej jest takie wnętrze ożywić – mówi Katarzyna Barwińska – właścicielka Le Pukka concept store.

meble

fot. meble

Jeśli jednak nie mamy możliwości przeprowadzenia dużych zmian w mieszkaniu, zastanówmy się nad dodatkami do gabinetu, salonu czy sypialni. Idealnym rozwiązaniem będą tutaj przede wszystkim niewielkie przenośne regały, czy półki na książki, pomocniki do biurka lub małe stoliczki kawowe.
Żywe, ciepłe barwy jak czerwień, żółć czy pomarańcz pobudzają nas, wpływają na dobry nastrój i pozytywni oddziaływają na naszą psychikę. Warto mieć w domu chociaż kilka mebli czy dodatków w takich kolorach – doradza Katarzyna Barwińska.

Włoskie meble Cattelan Italia

fot. Włoskie meble Cattelan Italia

Przeczytaj: Nowy pokój ucznia

Powierzchnie lustrzane – gra kolorów
Powierzchnie mebli wykonane z luster to także wiodący trend ostatnich miesięcy w urządzaniu wnętrz. Wykorzystując szklane, odbijające powierzchnie nasze wnętrze może bardzo wiele zyskać.

Włoskie meble Cattelan Italia

fot. Włoskie meble Cattelan Italia

Wybierając stolik kawowy o geometrycznych kształtach do pokoju dziennego, wykonany cały z luster weźmy pod uwagę, że będzie obijał nam kolory, które pojawią się wokół niego. Możemy nad nim powiesić kolorową lampę a efekt kolorystyczny będziemy mieli podwójny – informuje właścicielka concept store’u Le Pukka. – Lustrzane stoliki obiją również kolor kanapy, czy przedmioty na nim stojącej w zależności od miejsca, w którym usiądziemy wrażenia będą odmienne – dodaje Katarzyna.

Włoskie meble Cattelan Italia

fot. Włoskie meble Cattelan Italia

Kolory do domowego wnętrza można wprowadzić także przy pomocy kolorowych lamp, krzeseł i foteli. Jeżeli na zmiany w naszym mieszkaniu nie będziemy mieli za dużego budżetu, możemy zawsze postawić na kolorowe dodatki – poduszki na krzesła, kolorowe rolety, donice czy akcesoria kuchenne.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)