Modne panele zewnętrzne

Okładziny elewacyjne są alternatywą dla tradycyjnych mas tynkarskich. Ich rolą jest estetyczne wykończenie ścian oraz ochrona przed szkodliwym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych.

Rynek okładzin elewacyjnych oferuje szeroką gamę produktów. Wśród najczęściej stosowanych można wymienić okładziny klinkierowe, płyty bitumiczne, płyty włóknowo-cementowe, siding, panel elewacyjny PCV i drewniany. Warto jednak zapoznać się z nowościami.
Stosunkowo niedawno na nasz rynek weszły płyty elewacyjne. Mają one szerokie zastosowanie w architekturze. Ze względu na wysoką estetykę i uniwersalność zastosowania, montuje się je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Przykładem mogą być płyty z włóknocementu stworzone przez projektantów skandynawskiego studia Pentagon Design. Płyty włókno-cementowe pokryte są z zewnątrz farbą akrylową i dostępne w niezwykle stylowej serii kolorów. Okładzina odporna jest na zmienne warunki atmosferyczne i nie wymaga nadzwyczajnych zabiegów konserwacyjnych. Doskonale prezentuje się na elewacjach budynków nowoczesnych.

okładziny elewacyjne

fot. okładziny elewacyjne

okładziny elewacyjne

fot. okładziny elewacyjne

Nowinką na rynku są także okładziny betonowe i to nie tylko w formie wielkoformatowych płyt. Mogą np. naśladować kamień naturalny, ale w porównaniu z nim są dużo tańsze, łatwiejsze w montażu i dostępne w szerokiej gamie kolorów oraz faktur. Elewacja wykonana z płytek betonowych nie wymaga konserwacji. Po zakończonym montażu wystarczy zastosować impregnat chroniący przed zazielenieniem, czyli osadzaniem glonów i mchów. Raz na kilka lat można ją umyć myjką wysokociśnieniową i ponownie zabezpieczyć impregnatem.

Panele ścienne zewnętrzne z drewna stosuje się w architekturze od wielu lat. Fragmenty elewacji wykończone panelami drewnianymi nadają jej elegancji i wyjątkowego uroku. Wadą produktów drewnianych są wymagania konserwacyjne, dzięki którym materiał zachowuje doskonały wygląd i urok przez wiele lat. W odpowiedzi na te niedogodności postały materiały wykończeniowe do imitujące drewno, np. panele elewacyjne PVC Beltecto marki Plastivan. Ich montaż jest łatwy, nie wymagają konserwacji, a wysoka jakość materiału zapewnia długotrwały okres użytkowania.

elewacja

fot. elewacja

meble ogrodowe

fot. meble ogrodowe

REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)