Modne płytki wielkoformatowe

płytki ceramiczne

fot. płytki ceramiczne

Płytki wielkoformatowe są coraz popularniejsze, nie tylko w aranżacjach dużych salonów łazienkowych. Równie dobrze prezentują się we wnętrzach mniejszych, a nawet bardzo małych.

Płytki wielkoformatowe są nieprzerwanie na topie w modnych i stylowych aranżacjach wnętrz. Kochają je architekci, a klienci marzą o nich, gdyż płytki wielkoformatowe wciąż są produktem elitarnym. Wynika to miedzy innymi z trudności w obróbce oraz montażu tak dużych i ciężkich elementów, a także strachu wykonawców i obaw samych klientów.
Wbrew pozorom kafle wielkoformatowe mają więcej zalet estetycznych, niż wad montażowych. Profesjonalni monterzy wiedzą, że tego typu płytki ceramiczne powinny być układane przez dwie osoby. Przy montażu używa się specjalistycznych przyssawek, które ułatwiają precyzyjne umiejscowienie każdego elementu.

W sprzedaży na rynku polskim najczęściej spotyka się płytki wielkoformatowe ścienne o wymiarach 25×70 lub 30×100 cm, podłogowe osiągają od 45×90 do nawet 120×180 cm. Max-Fliz, jako pierwszy w Polsce, wprowadził do swojej oferty absolutny hit wielkoformatowy – włoskie płytki Industry Refin firmy Refin, o wymiarach 75×75 i 75×150 cm. Są to płytki ścienno-podłogowe, o wyjątkowym designie.

Industry Refin to doskonała propozycja do wnętrz urządzonych w klimacie loftu. Faktura płytki naśladuje surową fakturę cementowych, łuszczących się tynków. Można je łączyć praktycznie bezfugowo, szczególnie na ścianach, gdzie możemy uzyskać efekt jednolitej powierzchni. Spoina zalecana jest na posadzce, aby między płytki nie dostawała się wilgoć i brud. Wystarczy, że fuga będzie miała szerokość 1 mm.

Płytki z kolekcji Industry Refin sprawdzą się zarówno w loftach i budynkach użyteczności publicznej, jak i w mniejszych wnętrzach. Doskonale wyglądają w zestawieniu z surową cegłą oraz drewnem.REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)