Na polski rynek wkracza nowa marka designerskich sof – KVADRA!

Nowoczesny design, wysoka jakoś wykonania, możliwość łączenia ze sobą modułów wedle potrzeb i możliwości wnętrza. Takie propozycje oferuje chorwacka marka Kvadra, która w swoim portfolio produktów ma pomysłowe sofy i fotele o oryginalnych kształtach. Produkty tej firmy dostępne są także w Polsce, a ich dystrybutorem jest sklep Le Pukka.

sofa

fot. sofa

Kvadra jest chorwacką marką, która na rynku istnieje od 2010 roku. Mimo krótkiej historii, oferta firmy znalazła już swoich wielbicieli w świecie, a produkty zdążyły podbić serca znawców designu. Firma stała się posiadaczem prestiżowej nagrody Reddot Design Avard 2012 za jeden ze swoich produktów – sofę Revolve.

Firma Kvadra specjalizuje się w produkcji sof modułowych, których składowe można wybrać samemu i dostosować do swoich potrzeb. Do wyboru różnej szerokości siedziska (83 cm i 103 cm) oraz różnorodne materiały i skóry z najwyższej półki. Ponadto Kvadra oferuje wygodne, mniejsze, rozkładane sofy, fotele i pufy dopasowane do kolekcji sof. Produkty są dopracowane w szczegółach. Wszystkie mechanizmy kanap są tak skonstruowane, że ich rozkładanie i składanie jest nie stanowi dla użytkownika problemu.

sofa

fot. sofa

Prezentowana marka jest nowością na polskim rynku. Urzeka przede wszystkim design produktów i jakość ich wykonania oraz ogromna gama kolorów materiałów i skór do wyboru. W niektórych modelach istnieje możliwość np. dwóch kolorów – innego na siedzisko, a innego na oparcie. Jest to świetne rozwiązanie dla odważnych klientów i dla miłośników kolorów we wnętrzach – mówi Katarzyna Barwińska, właścicielka Le Pukka concept store. Mimo że marka pochodzi z Chorwacji to z przekonaniem można powiedzieć o ich produktach, że są „made in Italy” co oznacza, że zarówno jakość jak i design są na wysokim poziomie – dodaje Katarzyna.

O produktach Kvadra
Nimble
Nimble to kompaktowa sofa z funkcją spania o powiększonym siedzisku. Wyróżnia się mocnym, męskim designem i charakterystycznymi szwami. Czyste, proste linie stanowią zaskakujący kontrast dla wygodnych i miękkich poduch, tworząc harmonię pomiędzy solidnością i elastycznością. Po rozłożeniu, sofa zmienia się w komfortowe łóżko dzięki wysokiej jakości materacowi wykonanemu z wytrzymałej pianki.

Przeczytaj również: Remont kostki z lat 70-tych

Pil-low
Sofa Pil-low z funkcją spania, to projekt specyficzny sposób łączący rolę siedziska, oparcia oraz poduszki, która przyjmuje tu dwie funkcje – w pozycji siedzącej, poprawia ergonomię, natomiast w pozycji do spania, staje się częścią materaca. Standardowe poduszki dekoracyjne nie są więc już potrzebne. Innowacyjny system rozkładania zaprojektowano tak, by przekształcenie sofy w łóżko wymagało użycia tylko jednej ręki. Kształty sofy zaprojektowano tak, by sprawdzała się równie dobrze jako wolnostojąca, jak i oparta „plecami” o ścianę. Sofa została zaprojektowana przez firmę Reddesign.

Akord
Akord jest sofą modułową z kompaktowym siedziskiem przystosowanym do niewielkich pomieszczeń. Dzięki unikalnej konstrukcji może występować w wielu wariantach. Do wyboru mamy wersje z wypełnieniem pianką lub pierzem, dla jeszcze większego komfortu. Także obicie występuje w różnych wariantach tkanin i skór.

sofa

fot. sofa

Basic
Basic to archetyp współczesnej sofy. Smukłe nogi podtrzymują wygodne, falowane siedziska wyściełane miękką tkaniną.

Revolve
Revolve jest wielofunkcyjną sofą , która pozwoli nie tylko wygodnie siedzieć, ale i dobrze się wyspać. Ten projekt może stanowić główny punkt w pomieszczeniu, a delikatny ruch oparcia o 180 stopni zmienia sofę w wygodne łóżko. Revolve ponieważ cała powierzchnia sofy stanowi materac, możemy być pewni, że zapewni nam ona wygodny sen zarówno na środku, jak i po bokach materaca. Dzięki dynamicznej linii i funkcjonalności stanowi doskonałą propozycję zarówno do domu, jak i do biura.

Projekt Revolve został wyróżniony prestiżową nagrodą RED DOT 2012, przyznawaną nie tylko za design, ale również funkcjonalność i jakość wykonania. Sofa zaprojektowana przez: Numen/Fouse, I.Borovnjak & Bratovic.

sofa

fot. sofa

Segment
Sofa Segment swoją formą nawiązuje do cyfr, jakie znamy z elektronicznych zegarków czy kalkulatorów sprzed lat. Została skonstruowana w taki sposób, aby można ją było dowolnie modyfikować i dostosowywać we wnętrzu wedle potrzeb użytkowników. Sofa to jest dostępna w formie małego, dwuosobowego siedziska, ale łącząc ze sobą elementy możemy pomieścić niemal dowolną liczbę osób. W serii Segment dostępne są również fotele oraz opcja dodatkowa – zastąpienie nóżek sofie w jednym module niską półką.

Match
Match to sofa modułowa, która oferuje szereg kompozycji do różnych wnętrz. Design sofy Match bazuje na prostych liniach. Zastosowano tu niskie siedziska i wyższe podłokietniki, które w połączeniu z wysokiej jakości pianką użytą wewnątrz siedziska, zapewniają pełen komfort. Obicie wykonano z naturalnych materiałów, co dodatkowo sprzyja relaksowi i poprawia wrażenia estetyczne. Sofa zaprojektowana przez Sanję Knezovic.

3Angle
Dsign 3Angle przenosi inną perspektywę na konwencjonalną wersję sofy. Jej geometryczne kształty, oparte na kształcie trójkąta, nadają jej niemal krystalicznej formy. To kanapa, która otula siedzącego. Produkt zaprojektowany przez firmę „Grupa”.

sofa

fot. sofa

Cloud
Cloud pochodzi z rodziny sof modułowych oferowanych przez firmę Kvadra. Umożliwia ona szereg kombinacji, które można dostosować do różnych przestrzeni. Wysokiej jakości piankę wypełniającą siedziska, wzbogacono wierzchnią warstwą pierza, dzięki której „Chmura” jest jeszcze bardziej miękka i wygodna. Wypoczywając na sofie Cloud można poczuć się „jak w obłokach”. Sofa ta idealnie sprawdzi się w dużych przestronnych apartamentach.
Produkt zaprojektowany przez Sanję Knezevic.

Classic
Classic to sofa modułowa o prostym, klasycznym designie. Moduły siedziska występują w dwóch szerokościach: 83 i 103 cm, a ich głębokość równa 100 cm umożliwia komfortowy wypoczynek i relaks.

Elegance
Sofa Elegance to komfort w mniejszym i delikatniejszym wydaniu. Wypełnienie siedziska naturalnym pierzem oraz duże poduchy dostępne w komplecie, zapewniają pełną wygodę. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)