Nadmorskie apartamenty w stylu skandynawskim

salon

fot. salon

Styl skandynawski jest jednym z najczęściej wybieranych typów wystroju w nadmorskich wnętrzach. Wnętrza nadmorskich apartamentów Dune, powstające w Mielnie, doskonale wpisują się w ową tendencję.

Styl skandynawski wykreowali projektanci z północy Europy. Trend rozwijał się w Norwegii, Danii, Finlandii, a także Szwecji, która stała się prawdziwą ikoną skandynawskiego wzornictwa opartego na prostocie i funkcjonalności.

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są jasne, oszczędne w formie i funkcjonalne. Biel to podstawowy kolor stylizacji ścian, mebli, dodatków, a nawet podłóg w skandynawskich domach. Optymistyczne jasne barwy we wnętrzach pomagają oderwać się od ponurej aury pogodowej jaka panuje w Skandynawii.

Styl skandynawski stanowi doskonałą bazę wyjściową do aranżacji w stylu marynistycznym. Wystarczy wprowadzić kilka charakterystycznych motywów, jak np. stoliki czy kanapy, pokryte pasiastymi tkaninami w biało niebieskie czy granatowe pasy. Styl skandynawski cieszy się rosnącą popularnością dzięki swojej prostocie. Przestronne i jasne wnętrza urządzane są przy pomocy elementów wykonanych z naturalnych materiałów, jak kamień czy drewno, które powodują wzbudzają poczucie harmonii.

salon

fot. salon

Styl idealnie pasuje więc do aranżacji nadmorskiego apartamentu wypoczynkowego dlatego inwestor luksusowego apartamentowca Dune zdecydował się, by umieścić go wśród propozycji wykończenia wnętrz. – Nasza inwestycja powstaje dosłownie kilka kroków od plaży. Powiew morskiej bryzy właściciele odczuwać będą niemal w apartamencie. Jasna stylistyka wnętrz dodatkowo podkreśli bliskość natury – wyjaśnia Katarzyna Blejch, project manager inwestycji Dune w firmie Mielno Holding – Firmus Group.

kuchnia

fot. kuchnia

Klienci będą otrzymywali apartamenty wykończone komfortowo pod klucz. We wnętrzach zaaranżowanych w stylu skandynawskim zaplanowano m.in. naturalne, drewniane podłogi w kolorystyce białego drewna – Nouveau Snow, naturalnego jasnego drewna – Cornwall i ciemnego – Nouveau Black. Fronty mebli w kuchni dostępne będą w kolorze: białym połyskującym – Ice White Polygloss i ciemnym, również błyszczącym – Dunkelbraun Polygloss. – Zaproponujemy klientom skandynawski styl, ale w nowoczesnej odsłonie – wyjaśnia Katarzyna Blejch.
W stylu stylu skandynawskim zostanie urządzony także hall apartamentowca, który będzie witał gości połyskującą bielą ścian i minimalistycznymi elementami wystroju. Pod sufitem na delikatnych linach zawisną proste, eleganckie lampy w kształcie kul o mlecznej barwie, a na posadzce staną okrągłe białe siedziska.

Skandynawskie wnętrza – przestrzeń

salon

fot. salon

Na ostatnim piętrze Dune zaplanowano sześć unikatowych penthousów o metrażach ponad 100 m kw., z obszernymi tarasami i możliwością ustawienia na nich jacuzzi lub zaaranżowania strefy relaksu według własnego pomysłu. Stąd rozpościera się widok na falujące morze, sosnowe lasy i panoramę nadmorskiego kurortu.

Na pozostałych piętrach apartamenty mają mniejsze metraże od 32 do 53 m kw.. W każdym apartamencie znajdują się panoramiczne okna na szerokość całej jednej ściany, które dają wrażenie przestrzeni. – Duże okna wpuszczają do apartamentów światło i pozwolą właścicielom smakować widok na Morze Bałtyckie, nawet bez wychodzenia na taras – ocenia Katarzyna Blejch. Okna bez firan i zasłon to także cecha charakterystyczna domów w Skandynawii. Niczym nie krępowane naturalne promienie słoneczne wpadają do wnętrz tworząc przytulny klimat. By lepiej poczuć styl skandynawski warto też przyjrzeć się projektom najbardziej znanych ikon designu pochodzących z tego regionu, to m.in. Alvar Aalto, Arne Jacobsen i Bruno Mathsson.

Apartamentowiec Dune gotowy będzie jesienią tego roku. Inwestor sprzedał już ponad 60 proc. lokali, obecnie rozpoczynają się prace wykończeniowe. www.mielno-dune.pl

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)