Najpiękniejszy prezent świąteczny

dekoracja świąteczna

fot. dekoracja świąteczna

Poinsecja stanowi nieodłączny element Bożego Narodzenie i świątecznych dekoracji. Kwiat ten dotarł z Meksyku do Europy około 100 lat temu i od tamtej pory w okresie zimowym daje ludziom kolor i radość. Cechą charakterystyczną poinsecji są liście, a także kolorowe przysadki w odcieniach czerwieni, różu lub żółci. Niektóre ciekawe odmiany posiadają zygzakowate krawędzie, karbowane lub nakrapiane liście. Dostępne są także odmiany miniaturowe Gwiazdy Betlejemskie, które idealnie nadadzą się do niewielkich aranżacji świątecznych.

Zobacz również: Urządzanie małej łazienki

Kiedy za oknem szaro i zimno, kolorowe liście poinsecji wniosą radość i życie do domowych wnętrz. Gwiazdę Betlejemską można przyozdobić gładką lub elegancką osłonką, zapakować w kolorowy papier lub udekorować różnymi dodatkami. Bez względu na dekorację, urokliwy czar poinsecji przyniesie radość, jasność i energię podczas ponurych, zimowych dni.

dekoracja świąteczna

Zobacz również: Róże i ich sadzenie

fot. dekoracja świąteczna

Największą popularnością cieszą się czerwone okazy, ale równie interesujące się są kremowe, żółte lub różowe okazy. Poinsecje posiadają szerokie możliwości aranżacyjne, dzięki czemu stworzenie idealnego prezentu z ich udziałem, jest niezwykle proste

Gwiazda Betlejemska stanowi najpiękniejszy prezent dla bliskich, bez względu na okazję. Jednak jest jeden dzień w roku, w którym obdarowywanie tą urokliwą rośliną jest uzasadnione. W Stanach Zjednoczonych, 12 grudnia tradycyjnie obchodzony jest Dzień Poinsecji. W tym dniu zamiast kwiatów wręczane są Gwiazdy Betlejemskie. Zwyczaj ten zyskuje coraz większą popularność w Europie.

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Aby poinsecja mogła zachwycać swoim urokiem długo po świętach, należy umiarkowanie ją podlewać. Stojąca na dnie doniczki woda szkodzi korzeniom i liściom, które żółkną, a w konsekwencji całkowicie opadają. Jeśli na liściach pokażą się blade plamy lub zbrązowieją ich brzegi, warto raz w miesiącu dodać do wody odżywkę w płynie.

Gwiazdy Betlejemskie nie lubią też przeciągów, zimna i temperatury poniżej 15 stopni Celsjusza. Odpowiednia temperatura powinna być utrzymywana od 15 do 22 stopni Celsjusza. Bardzo dobrze czuje się w jasnym miejscu. Jednak umieszczone zbyt blisko suchego lub ciepłego powietrza, liście poinsecji zaczną nam marnieć.

dekoracje świąteczne

fot. dekoracje świąteczne

Przy wyborze okazu należy sprawdzić, czy poinsecja ma mocne i grube liście, a pąki kwiatów nie posiadają widocznych śladów zniszczeń. Powinno się unikać kupowania gwiazd betlejemskich ustawionych w miejscach narażonych na częste przeciągi, takich jak wejścia i wyjścia ze sklepu. Dotykając palcem podłoża można upewnić się, że sprzedawane rośliny nie mają zbyt sucho lub mokro w doniczce.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)