Naklejki na ściany

dekoracje ścienne

fot. dekoracje ścienne

W aranżacji wnętrz projektanci coraz chętniej wykorzystują nie tylko fototapety, ale także naklejki ścienne. Dużą ich zaletą jest możliwość uzyskania ciekawego efektu w krótkim czasie i w stosunkowo łatwy sposób.

Zobacz również: Podłogowa awangarda

Naklejenie wzoru na ścianie jest bardzo łatwe i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Tego rodzaju dekoracje wykonane są z matowej, błyszczącej lub welurowej folii samoprzylepnej. Wystarczy odkleić papier ze spodniej części naklejki, przyłożyć arkusz do ściany, a następnie docisnąć wzór do ściany. Na sam koniec należy oderwać przeźroczysty arkusz folii z wierzchu naklejki. Naklejki są pokryte laminatem, dzięki czemu są odporne na brud, parę wodną i wysoką temperaturę.

Dekoracje te znajdują swoje zastosowanie w różnych pomieszczeniach. Dużą popularnością cieszą się naklejki do kuchni, którymi możemy pokryć nie tylko ściany, ale także meble lub wolnostojący sprzęt AGD, przykładowo lodówkę. Naklejki na lodówkę występują w wielu ciekawych kolorach, wzorach, dostępne są także w zróżnicowanych rozmiarach. Najczęściej są to magnetyczne maty, których zarówno montaż, jak i demontaż nie wymaga angażu fachowców.

Bez problemu znajdziemy także naklejki na okna, ściany lub meble do pokoju dziecięcego, przedstawiające postacie z bajek. Występują one w pełnej gamie kolorystycznej i wymiarowej, co umożliwia bezproblemowe dopasowanie dekoracji do wystroju wnętrza. Naklejkami można ozdobić również powierzchnię płytek. Jest to łatwy i niedrogi sposób na zmianę wystroju łazienki.

naklejki

fot. naklejki

Nowością wśród dekoracji ściennych są naklejki 3D, wykorzystywane często do umieszczania na ścianach złotych myśli czy ważnych sentencji. Taki pomysł doskonale sprawdza się we wnętrzach kreowanych na styl skandynawski lub minimalistyczny. Prosty wystrój pomieszczenia sprawia, że napis 3D na ścianie jest dobrze widoczny i sam w sobie stanowi dekorację.

pokój dziecka

fot. pokój dziecka

Zmieniając wystrój naszych mieszkań, nie jesteśmy zdani wyłącznie na czasochłonne i często bardzo kosztowne remonty. Naklejka to szybki i stosunkowo tani sposób na odnowienie aranżacji lub ożywienie wnętrza.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)