Naprzeciw wnętrzarskim trendom

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

Cegła to jeden z najbardziej popularnych materiałów budowlanych w historii europejskiej architektury. Dzięki płytkom cegłopodobnym Parma firmy Stegu, możemy uzyskać we wnętrzach każdego rodzaju oryginalną stylistykę, wpisując się jednocześnie w aktualne trendy aranżacyjne.

Firma Stegu, jest liderem rynku kamienia dekoracyjnego. Wprowadziła do swojej oferty nową płytkę cegłopodobną Parma. Innowacyjność tego produktu polega na maksymalnym uproszczeniu montażu poprzez połączenie płytki z fugą. Jej niepodważalnym atutem są także liczne walory estetyczne – jej faktura oraz specjalne narożniki sprawiają, że faktura ściany nie odbiega wyglądem od prawdziwej cegły. Dodatkowo jest lżejsza i łatwiejsza w montażu.

Płytka może przybierać różne oblicze, w zależności od dobranego koloru oraz otoczenia. Płytka Parma dostępna jest w bieli, jednak z powodzeniem można ją przemalować według gustu lub zgodnie z przyjętą stylistyką wnętrza.

Industrialny, wielkomiejski klimat
W wystroju mieszkania każdego wielkomiejskiego indywidualisty powinna dominować oryginalność oraz pozytywna energia. Takie walory gwarantuje wnętrze industrialne. Poza doborem kolorów ważne jest także zestawienie faktur i deseni. Wymownym i czytelnym akcentem podkręcającym niepokorną i wielkomiejską atmosferę pomieszczeń industrialnych będzie surowa ściana wyłożona białymi płytkami cegłopodobnymi.

wykończenie ścienne

fot. wykończenie ścienne

W otoczeniu grafitów, czerni i brązów wyróżni się jako przykuwający wzrok element rozświetlający całość aranżacji. Chropowata, ascetyczna powierzchnia dobrze skomponuje się z kontrastującymi, połyskującymi dodatkami, jak na przykład lustra, szklane antyramy czy metalowe lampy. Nadadzą one wystrojowi lekkości oraz optycznie powiększą przestrzeń.

Biały powiew Północy
Skandynawia w powszechnym mniemaniu uchodzi za krainę zimną, skuta lodem i nieprzystępną. Jednak wnętrza stanowią opozycję wobec tych warunków atmosferycznych – są przyjazne, jasne i klimatyczne. Być może właśnie po to, by domowe zacisze było azylem zapewniającym ciepło i komfort.
Motywem przewodnim skandynawskich wnętrz jest wszechobecna biel połączona z drewnem, które obowiązkowo musi występować w swoim naturalnym kolorze. Ściana z białej cegły idealnie wpisze się w tą konwencję oddając jej klimat i podkreślając cenioną na północy prostotę. Pasować będą do niej tradycyjnie stosowane we wnętrzach w stylu skandynawskim detale służące ociepleniu klimatu – z jednej strony akcesoria ze skóry i futer oraz puszyste dywany, z drugiej – drobne dodatki w energetyzujących, soczystych kolorach, które ożywiają całość i zerwą z monotonią.

Dziecięca fantazja
Pastele – taka kolorystyka wydaje się jedynie słuszna w przypadku pokoju dziecięcego. Ze względu na swoją subtelność pasuje do dziecięcego klimatu i może przy tym przybierać różne kształty, faktury i desenie. Błękitna, pudrowo różowa, popielata – cegła w takich kolorach traci swój surowy charakter i nada wnętrzu zupełnie nowe oblicze przywodząc na myśli bardziej dom dla lalek niż realny świat dorosłych.

Tu i tam
Kto powiedział, że płytkami cegłopodobnymi trzeba wykładać całą powierzchnię ściany? Równie efektownie będą prezentowały się jako częściowa dekoracja. Ponadto płytka Parma tak samo dobrze wpisze się w wystrój tradycyjny, co nowoczesny. REKLAMAPK

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)