Narcystyczny wazon – pożeracz serc

wazony białe

fot. wazony białe

Zaprezentujemy Państwu wazon, doskonale wyjątkowy, nęcący formą, łechcący zmysły pasjonatów designu i form niebywałych. Wazon narcystyczny, bo rozkochany w sobie, w pełni „zdający sobie sprawę” ze swojej wazonowej wyjątkowości i wrażenia, jakie wywiera na wrażliwych na piękno sercach.

Przeczytaj: Deska-kameleon

Wazon FlowerWave (link) duńskiej marki d-zn jest pyszałkiem i zarozumialcem, jakich mało. Jest tak doskonały w formie, że kwiaty są do niego, jedynie, dodatkiem. I nie ma się czemu dziwić i zarzucać wazonowi projektu Knuda Holschera nadmiernej bufonady. Bo zdumiewa swoją odkrywczą, choć tak dobrze każdemu znaną formą – morskiej fali utrzymanej w konwencji rysunkowego filmu.

wazony

Przeczytaj również: LED-owa TV innowacja

fot. wazony

Wyjątkowy, bardzo znany, niegdysiejszy współpracownik światowego guru designu Arne Jacobsena, Holscher połączył ze znamienną dla siebie odwagą kategorie odległe o całe lata świetlne – ruchliwość i nieprzewidywalność morskiej fali i stałość bryły wazonu. Na tym polega właśnie zjawiskowość współczesnego designu, który bez lęku przed złamaniem formalnych konwenansów i schematów jednoczy to, co wydawać by się mogło zupełnie do siebie niepasujące.

Zabawnie i odkrywczo szokujące w przypadku wazonów FlowerWave jest to, że można tworzyć z nich, na podobieństwo puzzli, trójwymiarowe, minimalistyczne konstrukcje, które, przy odrobinie kaprysu można dodatkowo ozdobić kwiatami.
Wazony tworzone są tradycyjnie jako wspierające urodę kwiatów. Tu rzecz ma się odwrotnie. To kwiaty wzmagają estetykę i niebanalny zamysł wazonu Holschera.

wazony

fot. wazony

Marka d-zn proponuje cztery kolory swoich odkrywczych, stworzonych z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wazonów FlowerWave: śnieżnobiały – podkreślający skandynawskie upodobanie do prostoty, czarny – zawsze modny i skrajnie minimalistyczny, pomarańczowy – ożywczy i niepokorny oraz szary – elegancki i dystyngowany. Wszystkie cztery barwy wazonów można komponować ze sobą w dowolnie obmyślone bryły. Można też tworzyć jednokolorowe ciągi, stawiając wazony FlowerWave jeden za drugim. Można również, co ciekawe, ustawiać jeden na drugim, tworząc sporej wysokości „falę”.
Miłośnicy nowych form i nie-nowych w świecie designu nazwisk guru kształtów z pełnym uwielbienia namaszczeniem przyjmą wazon FlowerWave jako prezent, z którym się już nigdy nie rozstaną.

Równie narcystyczny jak wazon-Narcyz projektu Holschera, sklep www.smakprostoty.pl, ceniąc doskonały skandynawski minimalizm, nieśmiało zdobi kwiatami wazony FlowerWave marki d-zn, które udoskonalania już nie potrzebują.

Joanna Gawlikowska,
Krystian Wawrzyczek

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)