Narożnik z regulowanymi zagłówkami

narożnik

fot. narożnik

W produkcji narożników wykorzystuje się nowe mechanizmy. O ile moduł jest stosowany często przez producentów mebli wypoczynkowych, o tyle pneumatyczne zagłówki dopiero się pojawiają.

Zobacz również: Klasyczna elegancja sypialni

Caya Design to pierwsza firma w kraju, która wyprodukowała narożniki z regulowanymi w płaszczyźnie pneumatycznymi zagłówkami – dotąd powstały 3 modele: Infiniti Standard, Infiniti Modulo i Obsession. Podobny mechanizm wykorzystuje się w konstrukcjach foteli kinowych, kosmetycznych i w ekskluzywnych samochodach.

Chodzi o to, aby odcinek szyjny kręgosłupa i głowa miały ruchome podparcie, które dostosuje się do ciężaru głowy, masy ciała i wzrostu osoby. Tak skonstruowany mebel spełnia po części funkcję ortopedyczną, bo obniża ryzyko napięcia mięśni szyi i odciąża barki i kręgosłup.

narożnik

fot. narożnik

Zastosowanie modułów poprawia dopasowanie się mebla do kształtu i wielkości pokoju. Budowa modułowa eliminuje to co dotąd było wadą narożników w stosunku do klasycznego zestawu kanapa + 2 fotele czyli trudna ustawność. Narożniki modułowe można składać z różnych elementów w zależności od wielkości i kształtu salonu. Modele wykonane w tej technologii to Elementi, Emotion i Infiniti Modulo.

Można je łatwiej wnieść do małych mieszkań w blokach. Narożniki modułowe rywalizują z narożnikami na wymiar jeśli chodzi o to, które z nich łatwiej ustawić w małym mieszkaniu, gdzie często nie ma miejsca na salon.

Przeczytaj również: Dekorowanie wnętrz na święta
Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)