Nastrój kamienia

świeczniki

fot. świeczniki

Czy stare jak świat kamienie mają duszę? Na pewno tak. Widziały niejedno, przetrwały miliony lat, więc mogą pochwalić się odwieczną mądrością oraz wiele „powiedzieć” o egzystencji i człowieka i natury. A kiedy dodatkowo rozświetli się je płomieniem świecy, ich kamienna dusza ujawnia się w pełni.

Zobacz również: Ramki cyfrowe

Magma, kojarząca się z wypływającą z trzewi samej Ziemi czerwono-pomarańczową, rozgrzaną lawą, może zastygnąć w domowym salonie, sypialni lub nawet ogrodzie. A to za sprawą ambasadora piękna i form niepospolitych – duńskiej marki MENU. Jej jedna z najbardziej kreatywnych współpracownic – Pernille Vea, potrafi, jak mało kto, zamknąć w inspirowanej naturą bryle nadzwyczaj dużo emocji.

Dwa, wykonane ze skały dolomitowej świeczniki Magma czarują zupełnie niepowtarzalnym, organicznym kształtem trafiającym w duszę. Trudno jednoznacznie powiedzieć, dlaczego dwa świeczniki – stojący i leżący – o obłych, wręcz baśniowych kształtach, tak mocno oddziałują na ludzkie emocje i wyobraźnię. Kojarzą się nade wszystko z bezpieczną i przytulną jaskinią, która prowadzi do jądra Ziemi – a metaforycznie – do wnętrza samego siebie, własnych pragnień i marzeń.

Oba świeczniki Magma (link) duńskiej marki MENU są potężne – stojący ma 20 cm wysokości, leżący 12 cm. Głęboka, przytulna czerwień wnętrza świeczników, w które wstawia się małą świecę tealight, urzeka mieniącymi się odcieniami. Wpatrując się w ten dolomitowy świecznik można mieć wrażenie, że obserwuje się tworzącą się właśnie wulkaniczną skałę. Przed oczami pasjonata naturalnego piękna rozegra się malowniczy spektakl cieni i nastrojów.

lampy oliwne

fot. lampy oliwne

Drugi typ nawiązujących swoimi kształtami do natury świetlistych kreatorów emocji – lampy oliwne (link) Organic marki MENU, również dzieło nagradzanej za swoje projekty Pernille Vea, stworzony jest z gładkiej, odpornej na mróz ceramiki o głębokiej, antracytowo-granatowej barwie. Luksusowe lampki oliwne wieńczy kołnierz ze stali szlachetnej, który podtrzymuje knot, zamykając równocześnie znajdujący się wewnątrz lampek Organic pojemnik na naftę lub oliwę do lamp.
Organic przybiera najróżnorodniejsze formy, takie, jakie formuje natura. Sama projektantka mówi, że gdy ustawić lampkę Organic w ogrodzie, trudno powiedzieć, czy jest dziełem człowieka, czy przyrody.
Obie serie nawiązujących do form najbardziej pierwotnych – świeczniki Magma i lampki oliwne Organic – mogą być prezentem, który nada każdej chwili niezwykłości.

Rozświetlając dom lub ogród, sklep www.smakprostoty.pl gromadzi przyjaciół i najbliższych wokół magicznego światła rzucanego przez świeczniki Magma i lampki oliwne Organic marki MENU.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)