Nie masz pomysłu, jak urządzić mały przedpokój? Poznaj nasze wskazówki!

Szafa do małego przedpokoju

Aranżacja małego przedpokoju w bloku wymaga sporej kreatywności oraz zastosowania przemyślanych rozwiązań.  Chcemy przecież, aby był on jednocześnie funkcjonalny i estetyczny. W końcu korytarz jest zwykle pierwszym pomieszczeniem w domu, odwiedzanym przez gości.  Podpowiadamy więc, jak dobrać meble do małego przedpokoju oraz zagospodarować niewielką przestrzeń, aby jej codzienne użytkowanie było wygodne, a także, by sprawiała dobre pierwsze wrażenie.

Meble do małego przedpokoju

W niektórych przypadkach warto zastanowić się nad zatrudnieniem architekta wnętrz, który wykona wizualizację przestrzeni, a na koniec sporządzi projekt wykonawczy z kosztorysem dla ekipy remontowej i stolarza.  Jeśli jednak nie mamy funduszy na to, by aranżacja małego przedpokoju została wykonana przez fachowca lub chcemy po prostu spróbować swoich sił w projektowaniu, powinniśmy zacząć od wykonania dokładnych pomiarów.

Mały przedpokój w bloku lub kamienicy nie daje zbyt dużych możliwości aranżacyjnych, dlatego warto wykorzystać każdy wolny zakamarek, który nie koliduje z przestrzenią komunikacyjną. Szczególnie jeśli zależy nam, by mimo niewielkich rozmiarów pomieszczenia ulokować w nim  niektóre sprzęty domowe bądź część ubrań. Dobrym rozwiązaniem może być umiejętnie dobrana lub wykonana na zamówienie szafa do małego przedpokoju, która pomieści na przykład buty, ubrania wierzchnie czy parasole. Meble do przedpokoju produkowane są często w formie wielofunkcyjnych zestawów, pojedynczych elementów lub modułów.

Przeczytaj również: Dekorowanie domu na święta
Meble do małego przedpokoju

fot. Meble do małego przedpokoju

Aranżacja małego przedpokoju – postaw na kolor!

Ważne jest również to, w jakim stylu urządzimy nasz mały przedpokój oraz jakie zastosujemy w nim rozwiązania kolorystyczne.  Ciasny, mały przedpokój w bloku jest najczęściej niedoświetlony światłem dziennym, dlatego warto pomalować go jasną farbą oraz zadbać o oświetlenie sztuczne.

Mały przedpokój w jasnych kolorach

fot. Mały przedpokój w jasnych kolorach

Przed wyjściem chcemy często sprawdzić, czy dobrze wyglądamy, dlatego lustro jest nieodłącznym elementem wyposażenia przedpokoju. Jeśli nie ma miejsca na ścianie, można zamontować je na drzwiach od szafy lub wykończyć nim w całości front szafy. Co więcej, duża tafla lustra sięgająca od podłogi do sufitu doda pomieszczeniu głębi.

Mały przedpokój powiększymy optycznie, stosując tapety i fototapety. Fototapetę perspektywiczną  lub panoramiczną przykleić można na fragment bądź całość wybranej płaszczyzny – ściany, drzwi czy szafy. Perspektywa daje wrażenie dodatkowej przestrzeni, a wybór grafiki zależy wyłącznie od stylu aranżacji i wyobraźni projektanta.

Fototapeta panoramiczna - morze

fot. Fototapeta panoramiczna – morze

Sending
Ocena artykułu
5 (1 głos)