„NIE materialna architektura” Roberta Koniecznego

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

19 lutego 2010 r. o godzinie 18.00 w krakowskim salonie Sanitec KOŁO odbędzie się spotkanie zatytułowane „NIE materialna architektura”. Jego gościem honorowym będzie Robert Konieczny – znakomity polski architekt, którego projekty zdobywają najwyższe oceny w uznanych światowych konkursach w dziedzinie architektury i projektowania.

Przeczytaj również: Odpowiedni impregnat to podstawa

W trakcie półtoragodzinnego wystąpienia Konieczny przedstawi m.in. projekty domów, które przyniosły mu międzynarodowe uznanie i sławę – Dom Bezpieczny, Dom OUTrialny i Dom Aatrialny.
Projekt Domu Bezpiecznego został finalistą Word Architecture Festiwal 2009 w Barcelonie, a Dom OUTrialny znalazł się w trójce finalistów LEAF Awards 2009. Opracowany w 2009 roku Dom Aatrialny został uznany za jeden z najlepszych budynków świata.

Konieczny zaprezentuje również zrealizowany w ubiegłym roku pod Pszczyną Indywidualny Dom TypOwy – ekologiczny budynek z drewna zbudowany na planie koła. Jego konstrukcję i wnętrza opisano w wielu czasopismach branżowych i portalach internetowych; spotkanie będzie okazją do bezpośrednich rozmów z autorem o szczegółach tego projektu.

Przeczytaj również: Łazienka marzeń

W trakcie uroczystego wieczoru zostaną również przedstawione zwiastuny trzech dokumentów filmowych poświęconych architekturze w reżyserii Jadwigi Kocur – „Porwanie Europy”, „Dwugłowy smok” i „Światła Saturna”.
Piątkowe wydarzenie inauguruje cykl spotkań zatytułowany „KOŁO architektury”. Organizowane w niezwykłych wnętrzach krakowskiego salonu firmowego KOŁO imprezy, będą okazją do osobistych rozmów i poznania osiągnięć największych sław na scenie polskiej i światowej architektury.
Obecnie, jeszcze do 20 lutego br. w salonie znajduje się wystawa projektów warszawskich inwestycji – „Plany na przyszłość”, które mają szansę zostać zrealizowane w najbliższym czasie.

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

– Obok prac bardzo znanych biur architektonicznych np. APA Kuryłowicz, Jems, APA Wojciechowski, Szaroszyk & Rycerski  czy  Hermanowicz, Rewski Architekci pojawiają się projekty biur, których historia jest znacznie krótsza. Niemniej są to prace bardzo interesujące i dojrzałe, np. Płaskowicki i Partnerzy, S.A.M.I. Architekci, Grupa 5   – mówi Adrian Burzyk, Dyrektor ds. obsługi inwestycji i gospodarz piątkowych spotkań.

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Z uwagi na unikalny i niezwykle kameralny charakter wydarzenia, ilość jego uczestników jest ograniczona i każdorazowo obowiązywać będą osobiste zaproszenia. Aby je zdobyć konieczny jest kontakt z organizatorem – firmą Sanitec Koło. Na stronach www.kolo.com.pl umieszczony został formularz kontaktowy umożliwiający zgłoszenie zainteresowania udziałem. Spotkania skierowane są przede wszystkim do profesjonalistów oraz osób interesujących się architekturą.

Arch. Robert Konieczny

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Pracownia KWK Promes (www.kwkpromes.pl) – zdobywca międzynarodowej nagrody "Dom Roku na Świecie 2006”, jedyny z Polski na liście "101 world's most exciting architects" magazynu "Wallpaper", jako jedyny z Europy Środkowowschodniej na liście 44 Young International Archiects.

Jadwiga Kocur

dom jednorodzinny

fot. dom jednorodzinny

Debiutowała autorskim cyklem programów o architekturze "ODKRYWANIE PRZESTRZENI", realizowanym dla katowickiego Ośrodka TVP w latach 2003r do 2006 rok. Współpracowała z Discovery Chanel przy realizacji 3-częściowego filmu dokumentalnego dla cyklu Inżynieria Ekstremalna, przedstawiającego kulisy powstawania wielofunkcyjnego kompleksu nowej generacji "Złote Tarasy" w Warszawie, obecnie największego "dachu świata".

„NIE materialna architektura” – spotkanie z Robertem Koniecznym
19.02.2010 r. godzina 18.00

Wystawa „Plany na Przyszłość 2009” – projekty warszawskich inwestycji
do 20.02.2010 r.

Salon firmowy KOŁO – Centrum Witek
ul. Handlowców 13
32-085 Modlniczka k/Krakowa

Godziny otwarcia:
poniedziałek – piątek. 10.00 – 20.00
sobota 10.00 – 18.00
niedziela 11.00 – 16.00

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)