Niebanalna szafa w przedpokoju

Szafa wnękowa

fot. Szafa wnękowa

Przedpokój, to wizytówka każdego mieszkania. Jest pierwszym pomieszczeniem, z którym mają styczność goście. Najczęściej, to niewielka przestrzeń, na której usiłujemy zmieścić wieszak, szafę, lustro, szafkę na buty. Jak zaprojektować pomieszczenie tak aby było maksymalnie funkcjonalne i jednocześnie efektowne?

Warto nadać temu niepozornemu wnętrzu charakter poprzez…szafę!
Niezależnie od wielkości przedpokoju odpowiednio dobrane i zaprojektowane fronty mogą stanowić ciekawy element dekoracyjny. Do wyboru jest pełna gama kolorów i wzorów, a dodatkowo istnieje pełna dowolność w wyborze profili i ozdobników, które nadadzą wyjątkowy charakter. Fronty z zatopionymi pod szkłem jesiennymi listkami? Dlaczego nie. Jak twierdzą eksperci INDECO coraz częściej Klienci oczekują niestandardowych kolorów i pomysłów. Warto zastosować je właśnie w przedpokoju.

Szafa wnękowa

Przeczytaj również: Jak modnie pomalować pokój

fot. Szafa wnękowa

W małych przedpokojach dobrym rozwiązaniem są szafy wnękowe, których fronty w całości są wykonane z lustra. Dzięki temu optycznie powiększymy wnętrze i nawet małe pomieszczenie będzie wyglądać na dużo większe.
Eksperci firmy INDECO radzą, jak zagospodarować wnętrze szafy, która ozdobi przedpokój. Dobrze zaplanowana szafa może być świetnym ozdobnikiem i pojemnym meblem gwarantującym funkcjonalność.

Warto tak zaplanować wnętrze szafy, aby znalazło się miejsce zarówno na okrycia wierzchnie jak i na sprzęty domowe np. odkurzacz czy żelazko. To ciekawy trend; coraz częściej na etapie projektu szafy są uwzględniane takie detale jak specjalny uchwyt na żelazko czy mocowanie na rurę od odkurzacza. Dzięki takiemu rozwiązaniu, sprzęty nie zajmują dużo miejsca, a ich przechowywanie jest łatwiejsze.

Warto także wygospodarować miejsce na półki do przechowywania obuwia. W płytkiej szafie można zamontować dwa drążki, na których buty mogą być ustawiane pod kątem. Innym rozwiązaniem są półki bez frontów zamontowane na specjalnych prowadnicach, które ułatwiają przechowywanie obuwia.

Sending
Ocena artykułu
0 (0 głosy)